MENU

Pojídačka hříchů

Poštovné zdarma od 999 Kč
314 Kč
Doporučená cena 369 Kč
Koupit
 • Rok vydání 2021
 • Počet stran 327
 • Dostupné ve formátech PDF, ePub, MobiPocket
 • ISBN 978-80-275-0515-9
 • Rozměr 135×205 mm
 • Překlad Johana Horálková

Říká se, že existují jen dva druhy příběhů: muž se vydává na cestu a do města přijíždí cizinec. Je však ještě třetí: žena poruší pravidla. 

Čtrnáctiletá May je zatčena za krádež a brzy se dozví rozsudek: stane se pojídačkou hříchů. Jednou z nenáviděných žen, které musejí vyslechnout zpověď umírajících, během pohřebního rituálu sníst jídla symbolizující hříchy a odcházejícím duším tak umožnit vstup do nebe. Samy však zůstávají poskvrněny cizími proviněními a jsou odsouzeny k životu na okraji. 

Nově nabytá identita už navždy němé a pro společnost raději neviditelné pojídačky však May otevírá jiné dveře. Když začnou za podivných okolností umírat královniny komorné a ona musí z rakví sníst hříchy, které mrtvé nespáchaly, rozhodne se May pátrat po tom, proč musely ženy zemřít a kdo si jejich smrt přál. 

Pojídačka hříchů nabízí poutavý příběh o zradě a lsti, o smrtelném tajemství a mlčení, o ženách mocných i společensky vyloučených, o moci, ale také o zvláštní svobodě, které se těší vyděděnec bez jakékoliv naděje na spásu. 

Celý popis

Campisiová vykouzlila rozkošně pokroucenou verzi Británie šestnáctého století: tudorovskou Anglii v pokřiveném zrcadle. Její hrdinka, mladá dívka, jež se krutým řízením osudu stala vyvrhelem, je promyšleně vykreslená a bolestně skutečná. Campisiová napsala temný, košatý příběh, který je plný humoru, nezapomenutelných postav a tajuplných záhad. Čtenářovo srdce i mysl zůstane v zajetí jeho kouzla až do poslední stránky.
— Jennie Melamedová, spisovatelka 

Pojídačka hříchů, neuvěřitelně nápaditá a plná historických podrobností, je především nadčasovým příběhem o ženě, která získá zpět svoji sílu.
— Christina Dalcherová, autorka románu Vox 

Představte si spojení děl Margaret Atwoodové a Umberta Eca — a dostanete tento úžasný román.
— Palm Beach Post 

 • Campisiová vykouzlila rozkošně pokroucenou verzi Británie šestnáctého století: tudorovskou Anglii v pokřiveném zrcadle. Její hrdinka, mladá dívka, jež se krutým řízením osudu stala vyvrhelem, je promyšleně vykreslená a bolestně skutečná. Campisiová napsala temný, košatý příběh, který je plný humoru, nezapomenutelných postav a tajuplných záhad. Čtenářovo srdce i mysl zůstane v zajetí jeho kouzla až do poslední stránky.
  — Jennie Melamedová, spisovatelka 

  Pojídačka hříchů, neuvěřitelně nápaditá a plná historických podrobností, je především nadčasovým příběhem o ženě, která získá zpět svoji sílu.
  — Christina Dalcherová, autorka románu Vox 

  Představte si spojení děl Margaret Atwoodové a Umberta Eca — a dostanete tento úžasný román.
  — Palm Beach Post 

 • Campisiová Megan Foto: © Gates Hurand

  Megan Campisiová

  pracovala jako správkyně lesa, šéfkuchařka v Paříži a učitelka loutkoherectví v Etiopii. Studovala commedii dell’arte u Antonia Favy a věnovala se dílu Williama Shakespeara v Královské akademii dramatických umění. Učí drama, píše romány a divadelní hry. Hovoří francouzsky, studuje mandarínštinu a umí podojit kozu. Momentálně žije s rodinou v Brooklynu, kde vede divadelní společnost Gold No Trade. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se