MENU

Nikde není řečeno

Poštovné zdarma od 999 Kč
203 Kč
Běžná cena: 239 Kč
 • Rok vydání 2019
 • Počet stran 96
 • ISBN 978-80-7577-620-4
 • Rozměr 134×210 mm

Jedním z klíčových témat nové sbírky Petra Hrušky je ocitání

Ti, kdo v jeho básních žijí, se neustále ocitají v nečekaných situacích a na rozmanitých místech v jakémsi typicky hruškovském neklidu, náhle zbaveni vědomí stability. Svět se s nimi kymácí jako na lodi, což je opakovaný motiv jeho básní, které v této sbírce častěji než dřív překračují práh domova. Ono ocitání však skrývá i řadu dalších významů. Především předestírá znejisťující otázky citu a citového prožívání jednoho člověka druhým. A nad tímto vratkým počínáním pochybujících lidí bez přestání rostou obří konstrukce hal a jiných monster naší doby, v tragikomickém úsilí udržet svět pohromadě… Básně různých odstínů, podivná torza připomínající útržky z pravěkých hliněných destiček. Právě zde zkáza času vytvořila nové, úchvatné básně. Nepokojně komponovaná sbírka o nepokoji dneška. 

Celý popis

Petr Hruška nikdy nebyl chrličem snadných asociativních veršů. Jeho průkazným znakem byla a je soustředěná civilnost, lapidárnost a přesnost viděného, absence metafor, akrobatický pohyb na samé hranici poezie. V důsledku toho i prostá sdělnost, byť šlo vždy o poezii sofistikovanou, intelektuální.
- Dora Kaprálová, iDnes.cz 

 • Petr Hruška nikdy nebyl chrličem snadných asociativních veršů. Jeho průkazným znakem byla a je soustředěná civilnost, lapidárnost a přesnost viděného, absence metafor, akrobatický pohyb na samé hranici poezie. V důsledku toho i prostá sdělnost, byť šlo vždy o poezii sofistikovanou, intelektuální.
  - Dora Kaprálová, iDnes.cz 

 • Hruška Petr Foto: © Martin Straka

  Petr Hruška

  (nar. 1964) je nejen výraznou osobností básnickou, ale také respektovaným literárním historikem a interpretem. Je zaměstnán v Ústavu pro českou literaturu Akademie věd České republiky a zde také vznikala tato monografie o Ivanu Wernischovi, jednom z nejpodstatnějších českých autorů posledních šedesáti let. Podává obraz tvůrčího „ahasvera“ v jeho životních peripetiích, daleko více je však interpretační výpravou do Wernischova mnohovrstevnatého díla a v posledku také smělým pokusem obecněji formulovat něco z toho, čím poezie pro člověka může být. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme už 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se