MENU

Neznámá společnost

Pohledy na současné Česko

 • Připravujeme
Poštovné zdarma od 600 Kč
254 Kč
Běžná cena: 299 Kč
 • Rok vydání 2021
 • Počet stran 200
 • ISBN 978-80-275-0826-6
 • Rozměr 125×194 mm

Sociologická expedice do nitra vlastní země 

Události posledních měsíců obrátily na hlavu mnohé z toho, co víme, pocit dezorientace však není namístě. Společenské otřesy nám totiž také nabízí nové pohledy na svět kolem nás. Kniha Neznámá společnost od sociologa Pavla Pospěcha tyto perspektivy otevírá a ukazuje, jak je můžeme využít pro pochopení současné české společnosti. Vychází ze sociologických průzkumů, historických studií i filozofie a nebojí se klást si zdánlivě banální otázky a hledat na ně odpovědi na nečekaných místech. Proč má tolik Čechů vlastní bazén? Proč všichni toužíme po tom, být sami sebou? Proč si ještě pořád vyprávíme vtipy o frontách na banány? A proč se nedokážeme dohodnout na základních faktech o pandemii COVID-19? V Neznámé společnosti se čtenář stane cizincem ve vlastní zemi. Skutečnosti, které doposud dávaly smysl a působily nesporně, se najednou začnou zdát podezřelé — a naopak, zdánlivé historické nahodilosti a anomálie náhle začínají dávat smysl.  

Celý popis

Tato kniha umí vzít problém, který známe ze svého okolí, a ukázat ho čtenáři v novém světle. K tomu samozřejmě patří data a teoretické koncepty — ale hlavně objevování nových souvislostí a chuť tyto souvislosti sledovat. 

 

 • Tato kniha umí vzít problém, který známe ze svého okolí, a ukázat ho čtenáři v novém světle. K tomu samozřejmě patří data a teoretické koncepty — ale hlavně objevování nových souvislostí a chuť tyto souvislosti sledovat. 

   

 • Pavel Pospěch

  (nar. 1980) je sociolog a publicista. Působí na Masarykově univerzitě a profesně se věnuje výzkumu měst, venkova a sociální teorii. V minulosti působil jako odborný asistent na Vídeňské univerzitě a jako hostující výzkumník na Yaleově univerzitě. 

   

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 600 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme už 20 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se