• Rok vydání 2019
 • Počet stran 415
 • ISBN 978-80-275-0004-8
 • Rozměr 135×205 mm
 • Překlad Hana Do

Divoce imaginativní sci–fi román od autora bestsellerové trilogie Vzpomínka na Zemi 

V den oslavy svých čtrnáctých narozenin se Čchen namísto šťastného sfouknutí svíček na dortu stane svědkem smrti obou rodičů. Přímo před jeho očima je zabije kulový blesk, přírodní jev, jímž se dodnes zabývá mnoho vědců. Čchen se zatvrdí a rozhodne se zasvětit zkoumání kulového blesku celý svůj život. 

Čím víc toho Čchen ví, tím silněji si uvědomuje, že kulový blesk je jen špičkou ledovce úplně nových obzorů fyziky. Samotářský a odhodlaný vědec se díky svému úkolu setkává se spoustou lidí, kteří jsou stejně jako on hnáni kupředu nějakou posedlostí. Jako červená nit se Čchenovým příběhem linou poslední slova jeho otce: „Klíčem ke krásnému životu je okouzlení.“ 

Román Kulový blesk vznikl ještě před vydáním Liou Cch’-sinovy slavné ságy Vzpomínka na Zemi a lze jej číst nejen jako samostatné dílo, ale také jako předmluvu k této trilogii. 

Celý popis

Kulový blesk již obsahuje všechny prvky, které Lioua proslavily: příběh o neuvěřitelných objevech vědy a techniky i nebezpečí, které představují ve špatných rukou.
- The Verge 

 • Kulový blesk již obsahuje všechny prvky, které Lioua proslavily: příběh o neuvěřitelných objevech vědy a techniky i nebezpečí, které představují ve špatných rukou.
  - The Verge 

 • Cch'-sin Liou Foto: © Lin Yi'an

  Liou Cch'-sin

  (nar. 1963) je hlavním představitelem nové generace čínských autorů scifi. Devětkrát obdržel nejprestižnější čínskou žánrovou cenu Galaxy, jednou titul velmistra čínskojazyčné scifi a jako vůbec první Asiat v historii získal také cenu Hugo v kategorii nejlepší román. Jeho díla se řadí k žánru hard science fiction, věhlas si získal především díky působivé atmosféře a brilantní představivosti. Jeho nejslavnějším románem je Problém tří těles (2007, česky 2017), na který navazují další dva díly trilogie — Temný les (2008, česky 2017) a Vzpomínka na Zemi (2010, česky 2018). Nadšeně přijaté třídílné ságy se po celém světě prodalo více než osm milionů výtisků a doposud byla přeložena do dvaceti jazyků. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 599 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme už 20 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se