Upozorňujeme, že osobní odběr objednávek a nákup knih v redakci je možný pouze v pondělí 20.5. Ve dnech od 21. do 24.5. jsme na Světě knihy v Praze. Pro e-shopové objednávky zasílané Českou poštou a GLS se nic nemění. Děkujeme za pochopení.
MENU

Jak ulovit malou štiku

Poštovné zdarma od 999 Kč
339 Kč
Doporučená cena 399 Kč
Koupit
 • Rok vydání 2024
 • Počet stran 296
 • Dostupné ve formátech PDF, ePUB, MobiPocket
 • ISBN 978-80-275-2014-5
 • Rozměr 135×205 mm
 • Překlad Ema C. Stašová

Román okořeněný kousavým humorem, magickým realismem a finskolaponskou mytologií 

Elina Ylijaaková se stejně jako každé léto vrací do rodného východního Laponska. Má tři dny na to, aby tam ulovila malou štiku. Jenže tůňku střeží zákeřný vodní přízrak, brzy se objevují další prastará stvoření a Elinina rybářská výprava se proměňuje v boj na život a na smrt. Do toho všeho musí vyřešit svůj komplikovaný vztah s místním umělcem. 

Z bažiny v tundře vylézají podivuhodné neznámé bytosti připomínající stroje, které kdosi dávno spustil a dnes už je nikdo nedokáže vypnout. Do kuchyně se vloupá rarach a spořádá včerejší polévku, stovky let stará démonka nalezne nový příbytek v těle starosty. 

Jak ulovit malou štiku je jazykově vybroušený, mnohovrstevnatý román. Skrývá v sobě příběh s detektivní zápletkou, okořeněný kousavým humorem, magickým realismem a finskolaponskou mytologií, ale také milostné drama i nemilosrdnou kritiku současného životního stylu s negativním dopadem na životní prostředí. 

Celý popis

Karilův příběh si díky svému vlídnému a barvitému pojetí bohem zapomenuté krajiny a jejích obyvatel zachovává fantazii a vtip i v momentech, kdy se folklorní motivy příběhu stávají temnějšími a znepokojivějšími.
— Publishers Weekly 

 • Karilův příběh si díky svému vlídnému a barvitému pojetí bohem zapomenuté krajiny a jejích obyvatel zachovává fantazii a vtip i v momentech, kdy se folklorní motivy příběhu stávají temnějšími a znepokojivějšími.
  — Publishers Weekly 

 • Karila Juhani Foto: © Laura Malmivaara

  Juhani Karila

  (nar. 1985) pochází z laponské obce Pelkosenniemi. Vystudoval teorii komunikace na Tamperské univerzitě a působí jako novinář. Jeho první román Jak ulovit malou štiku (2019) získal několik finských literárních cen a velký úspěch zaznamenal také v zahraničí. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se