Zvětšeniny z Komenského

Poštovné zdarma od 600 Kč
76 Kč
Běžná cena: 89 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
 • Rok vydání 2007
 • Počet stran 136
 • ISBN 978-80-7294-224-4

Kožmínovým se podařilo odkrýt řadu podstatných detailů v Komenského postupech při zpracování témat a v jejich myšlenkovém pozadí. Čtenář má nevšední možnost nahlédnout jednak do literární dílny Komenského, jednak i hlouběji do jeho osobnosti, a zejména do jeho dynamických vztahů k člověku a ke všemu, co člověka dělá člověkem.
M. Steiner 

Celý popis
 • Zdeněk Kožmín

  (nar. 1925) je literární vědec a vysokoškolský učitel. V letech 1945-1949 vystudoval češtinu a filozofii  na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Působil jako středoškolský učitel, od konce 50. let vyučoval na Pedagogické fakultě UJEP v Brně. V šedesátých letech publikoval studie a recenze o české a světové literatuře v časopisechHost do domu, Orientace, Plamen aj. Začátkem normalizace musel z politických důvodů univerzitu opustit a až do důchodu vyučoval češtinu na gymnáziu v Zastávce u Brna. Od r. 1991 působí na Ústavu české literatury Filozofické fakulty v Brně, nyní jako emeritní profesor. Zabývá se teorií interpretace, českou poezií (Jan Skácel, 1994; Na tvrdém loži z psího vína, 1998, společně s J. Trávníčkem), světovým existencialismem, sleduje také moderní filozofické směry (Smysl dekonstrukce - Derridovské průřezy, 1998; Modely interpretace - Patočkovské průhledy, 2001)Reprezentativní výbor Kožmínových prací včetně soupisu bibliografie vyšel v nakladatelství Torst (Studie a kritiky, 1995). 

   

  Více

  Drahomíra Kožmínová

  (1929-2002), klasická filoložka, anglistka a rusistka. V letech 1955-1996 pracovala na Katedře jazyků Vojenské akademie Brno, věnovala se mj. problému mezinárodního lexika (Anglicko-český slovník internacionálních sloves, 1998).V Komenského myšlení sleduje problémy pedagogické a vztah k antice, jeho dílem se zabývala také jako editorka a překladatelka. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 599 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme už 20 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se