MENU
 • Rok vydání 2021
 • Počet stran 293
 • ISBN 978-80-275-0782-5
 • Rozměr 135×205 mm

Minulosti neutečeš — předběhne tě a čeká na tebe na konci světa. 

František Horák měl přezdívku Rudej vztek. To bylo tehdy za minulého režimu, když se ještě všichni báli jeho vyšetřovacích metod. To bylo tehdy, když došlo k té podivné sebevraždě skokem ze skály, na jejímž vršku zůstaly jen boty. Kdo se sakra před sebevraždou zouvá? 

Ale to všechno je teď zapomenuto. Horák je důchodce, který žije v severočeském Ústí nad Labem a doufá, že ho už nikdo nepoznává. Jeho jedinou útěchou je uzavřené náboženské společenství a Pastor, který je vede. Jenže pak se začnou objevovat zvláštní znamení, jako by ďábel nebyl jen symbolická postava, ale někdo, kdo může člověku skutečně zastoupit cestu. A s ďáblem se pomalu vrací také minulost. Den zúčtování se blíží. 

 

Michal Vrba zaujal povídkovým souborem Kolem Jakuba (2019), který byl nominovaný na cenu Magnesia Litera. Zatímco jeho povídky pokrývaly historicky dlouhé období od středověku až do současnosti, tentokrát autor přichází se sevřenou prózou, ve které kombinuje sociální román s detektivními postupy a fantaskními motivy. 

 

Celý popis

Zeptej se ďábla je čtivou a zároveň chytrou knihou o minulosti, vině a o tom, co se může stát se světem, když na něj nedáváme pozor.
— Jan Němec, redaktor knihy 

 

 • Zeptej se ďábla je čtivou a zároveň chytrou knihou o minulosti, vině a o tom, co se může stát se světem, když na něj nedáváme pozor.
  — Jan Němec, redaktor knihy 

   

 • Vrba Michal Foto: archiv autora

  Michal Vrba

  (nar. 1976) pochází z východočeských Hlušic, kde strávil dětství. Po vyučení v hradeckém ČKD a nástrojařské nástavbě studoval obor český jazyk a občanská nauka na UJEP v Ústí nad Labem. V Čechách působil jako učitel, tesařský pomocník či dopravní zpravodaj, ve Skotsku jako přístavní dělník a řidič náklaďáku. Nyní pracuje pro malou rodinnou tiskárnu a chlumecké rybářství. Vydal psychologickou novelu Prak (2016) a povídkovou knihu Kolem Jakuba (2019), za niž byl nominován na cenu Magnesia Litera. Je ženatý a má dva syny. 

   

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 600 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme už 20 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se