MENU

Ženy a knihy

(Vášeň s následky)

Poštovné zdarma od 999 Kč
297 Kč
Doporučená cena 349 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
 • Rok vydání 2015
 • Počet stran 351
 • ISBN 978-80-7491-410-2
 • Rozměr 145×212 mm
 • Překlad Nina Fojtů

Fascinující setkání se slavnými čtenářkami. 

Věděli jste, že Marilyn Monroe byla náruživá čtenářka a jednou z jejích oblíbených knih byl Odysseus od Jamese Joyce? Že nedostudovaný Friedrich Gottlieb Klopstock v roce 1750 recitoval své ódy davu mladých žen, vybíral za to polibky i peníze, a vynalezl tak autorské čtení poezie? Že Jane Austenová brala vážně jen ty ženy, které měly rády romány? Nebo že první autorkou bestsellerů na světě se před sto padesáti lety stala neúspěšná pěvkyně a propuštěná předčítačka Eugenie Marlittová? 

Tyto a ještě mnohé další příhody ožívají v poutavě napsaném panoramatu, které nás provede od Klopstockových časů až do současnosti a popíše i aktuální fenomény, jako je fanfiction nebo Padesát odstínů šedi. Čtení může proměnit život i lásku. Je to kniha pro ženy, které vášnivě rády čtou, i pro muže, kteří díky ní pochopí, jak to jejich ženy myslí, když prohlásí: „Teď ne, teď si čtu!“ 

Vyšlo za finanční podpory Ministerstva kultury ČR. 

Celý popis
 • Stefan Bollmann

  (nar. 1958) vystudoval literaturu, historii a filozofii. Publikoval několik knih, v nichž se zabývá fenoménem ženského čtení. V dnes již klasické práci Ženy, které čtou, jsou nebezpečné (2005; česky Knižní klub 2008) se Bollmann zaměřil především na to, jak jsou ženy-čtenářky zobrazeny v malířství či ve fotografii, a na důvody, proč se čtení mezi ženami rozšířilo až v osmnáctém století. V roce 2010 vydal knihu Ženy, které čtou, jsou nebezpečné a chytré a v roce 2013 Ženy a knihy. Vášeň s následky, ve které prostřednictvím krátkých příběhů zachycuje konkrétní čtenářky (většinou známé osobnosti) v různých dobách a situacích, z nichž je patrný jejich vztah k literatuře a ke čtení obecně. Jeho knihy byly přeloženy do šestnácti jazyků a prodalo se jich téměř půl milionu výtisků. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se