MENU
Poštovné zdarma od 999 Kč
297 Kč
Doporučená cena 349 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
 • Rok vydání 2014
 • Počet stran 512
 • ISBN 978-80-7294-955-7
 • Překlad Lenka Adamíková

V roce 1947 vytvořila mladá reklamní textařka Mary Frances Geretyová v kampani pro firmu De Beers slogan, který časopis Advertising Age později nazval sloganem století: „Diamanty jsou věčné“. 

Životní příběh Mary Frances Geretyové a diamantů jako symbolu zásnub a lásky spojuje osudy čtyř zcela odlišných partnerských vztahů. 

Evelyn je za svého manžela provdaná čtyřicet let — čtyři desetiletí uplynula od doby, kdy jí z prstu stáhl její první zásnubní prsten a navlékl místo něj svůj. Delphine zažila obě tváře lásky — vznášení se v překrásných, radostných výšinách svádění i dopad hořké, nenávistné zloby, když je po všem. James je záchranář, který tvrdě pracuje, aby uživil svou milovanou Sheilu a rodinu, a přitom dobře ví, že si Sheila mohla najít někoho lepšího. Kate, spokojeně žijící po boku svého partnera Dana, už zažila všechny možné svatby a zařekla se, že ona se nikdy nevdá. Životy těchto postav se ubírají svými cestami k překvapivému rozuzlení. 

Zásnuby jsou bohatý a mnohavrstevnatý román, který překlenuje dvacáté století a zasahuje i do století jednadvacátého. Zachycuje čtyři jedinečné partnerské vztahy a spojuje je příběhem o tom, jak začaly diamanty postupně symbolizovat naše nejhlubší naděje na věčnou lásku. 

Celý popis

Sullivanová zobrazuje všechny detaily elegantním stylem a vytváří překvapivé románové situace. I přesto, že autorka dává nahlédnout do šílenství doprovázejícího ztroskotané vztahy a dění komentuje s břitkým humorem, nevyznívá román vůbec cynicky.
Ron Charles, The Washington Post 

Sullivanová napsala spletitý, krásně rozvržený román, který se postupně rozvíjí tak nádherným způsobem, že si jej čtenáři budou chtít hned po poslední stránce přečíst znovu, aby si vychutnali spojitosti, které do sebe teprve po dočtení plně zapadnou.
Beth Andersenová, Library Journal 

 • Sullivanová zobrazuje všechny detaily elegantním stylem a vytváří překvapivé románové situace. I přesto, že autorka dává nahlédnout do šílenství doprovázejícího ztroskotané vztahy a dění komentuje s břitkým humorem, nevyznívá román vůbec cynicky.
  Ron Charles, The Washington Post 

  Sullivanová napsala spletitý, krásně rozvržený román, který se postupně rozvíjí tak nádherným způsobem, že si jej čtenáři budou chtít hned po poslední stránce přečíst znovu, aby si vychutnali spojitosti, které do sebe teprve po dočtení plně zapadnou.
  Beth Andersenová, Library Journal 

 • Sullivanová J. Courtney Foto: © Michael Lionstar

  J. Courtney Sullivanová

  (nar. 1982) je americká autorka bestsellerů Commencement (Začátek, 2009) a Maine (2011), jichž se ve Spojených státech amerických prodalo přes půl milionu výtisků. Časopis Time označil román Maine za nejlepší knihu roku a v deníku The Washington Post získal titul Významná kniha roku 2011. Sullivanová píše i pro The New York Times Book ReviewChicago Tribune, New York MagazineElle a další. Žije v newyorském Brooklynu. Román Zásnuby byl jedním z nejočekávanějších knih roku 2013. Filmová práva koupila Reese Witherspoonová a Fox 2000 Pictures. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se