MENU

Žalm pro divostrojné

  • Novinka
Poštovné zdarma od 999 Kč
280 Kč
Běžná cena: 329 Kč
  • Rok vydání 2022
  • Počet stran 167
  • ISBN 978-80-275-1120-4
  • Rozměr 135×205 mm
  • Překlad Lucie Bregantová

Mají-li lidé vše, co si přejí, záleží na tom, aby měli ještě víc? 

Na měsíci jménem Panga kdysi dávno lidé pro svůj blahobyt využívali práce robotů. Jednoho dne se však stalo něco nečekaného — roboti nabyli vědomí a rozhodli se uchýlit do divočiny, daleko od lidských továren, aby poznali svět v celé jeho lidmi neposkvrněné kráse. Po dlouhých staletích odloučení, kdy už z robotů ve světě lidí nezbylo víc než legendy, však nastal čas. Čas dozvědět se, jak se lidem daří. A co potřebují. 

Mezitím se lidé naučili poradit si sami. Věnují se farmaření, řemeslům nebo práci v klášterních řádech. Jako například Echo. Stará se o klášterní zahrady, ale cítí, že život ve městě není to pravé. Proto se rozhodne cestovat po venkově a provádět čajové obřady. Nespokojený vnitřní hlas však stále neutichá, a tak zbývá jediné — vydat se k hranicím, kde začíná divočina. Právě tam, kam míří i první robotí vyslanec do světa lidí. Dokáže vypátrat, co lidé potřebují, když se zdá, že to nevědí ani oni sami? 

Celý popis

Emocionální působivost této knihy je opravdu pozoruhodná. Žalm pro divostrojné je komentářem k úzkostem života ve světě, který očekává produktivitu, zatímco často si stačí jen sednout, naslouchat a dát si třeba šálek čaje.
— Tor.com 

Kniha je napsána s typickou chambersovskou jemností a promyšleností, a je tak příjemným rozjímáním o povaze vědomí a jeho místě v přirozeném světě. Fanoušky jemné, chytré a nadějné science fiction tento slibný začátek série potěší.
— Publishers Weekly 

  • Emocionální působivost této knihy je opravdu pozoruhodná. Žalm pro divostrojné je komentářem k úzkostem života ve světě, který očekává produktivitu, zatímco často si stačí jen sednout, naslouchat a dát si třeba šálek čaje.
    — Tor.com 

    Kniha je napsána s typickou chambersovskou jemností a promyšleností, a je tak příjemným rozjímáním o povaze vědomí a jeho místě v přirozeném světě. Fanoušky jemné, chytré a nadějné science fiction tento slibný začátek série potěší.
    — Publishers Weekly 

  • Chambersová Becky Foto: © Julie Branson

    Becky Chambersová

    (nar. 1985) vyrůstala v rodině se silným zájmem o kosmické vědy a umění. Proslavila se cyklem space oper Poutníci, který získal cenu Hugo za nejlepší sérii. V roce 2019 vydala novelu S pokorou a nadějí (česky 2021). Žalm pro divostrojné (2021) je prvním dílem nové série Mnišstvo a robot o hledání místa na světě. 

    Více
  • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
  • Ušetříte 15 %
  • Knihy vydáváme už 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se