MENU

Z břehů těch druhých

Nové narativy: současní frankofonní afričtí autoři z pohledu hybridit, migrací a globalizace

 • Připravujeme
Poštovné zdarma od 999 Kč
314 Kč
Běžná cena: 369 Kč
 • Rok vydání 2023
 • Počet stran 342
 • ISBN 978-80-275-0582-1
 • Rozměr 135×210 mm

Pochopit současnou Afriku není vůbec jednoduché. Zveme vás tedy — společně s frankofonními autory z Afriky — na literární safari do pařížských předměstí i africké buše. 

Monografie Z břehů těch druhých si klade za cíl podívat se na tvorbu současných frankofonních afrických autorů ze subsaharské Afriky z více úhlů pohledu a kriticky ji analyzovat v patřičném historickém, společenském, kulturním a literárním kontextu. Na dobře vymezeném a logicky zdůvodněném korpusu děl autor osvětluje stěžejní aktuální témata tohoto psaní, jako jsou postmoderní hybridita, míšení, migrace a exily, to vše na pozadí současného globalizovaného a stále více propojeného světa. 

Celý popis

Tajemná „místa slavností“, magie dlouhá 53 cm, kouzlo pařížského totemu. Petr Vurm bere čtenáře na obhlídku Afriky z druhého břehu Středozemního moře! 

 • Tajemná „místa slavností“, magie dlouhá 53 cm, kouzlo pařížského totemu. Petr Vurm bere čtenáře na obhlídku Afriky z druhého břehu Středozemního moře! 

 • Vurm Petr Foto: © David Konečný

  Petr Vurm

  (nar. 1975) je odborný asistent na Ústavu románských jazyků a literatur FF MU v Brně. Po celou akademickou dráhu se snaží objevovat kouzlo francouzsky psané literatury z pohledu kreativity a magie slova. Literární cesty ho v minulosti zavedly na rozcestí OuLiPo a Raymonda Queneaua, ale také do Quebeku, kde se ve své dizertační práci věnoval tvorbě a tvořivosti Réjeana Ducharma, pověstného Enfantôma — přízračného enfant terrible quebecké tvorby šedesátých let dvacátého století. Coby vystudovaný informatik věří, že vše lze spočítat, až na věci, které spočítat nelze. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme už 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se