Upozorňujeme, že osobní odběr objednávek a nákup knih v redakci je možný pouze v pondělí 20.5. Ve dnech od 21. do 24.5. jsme na Světě knihy v Praze. Pro e-shopové objednávky zasílané Českou poštou a GLS se nic nemění. Děkujeme za pochopení.
MENU

Vzdálené tóny naděje

Antologie irské poezie

Poštovné zdarma od 999 Kč
254 Kč
Doporučená cena 299 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
  • Rok vydání 2000
  • Počet stran 428
  • ISBN 80-86055-80-9
  • Editor kolektiv autorů
  • Překlad kolektiv autorů
  • Svazek 5

Irská poezie je tradičně velmi bohatá, bohužel však ne příliš často překládaná do českého jazyka. Antologie současné irské poezie představuje českému čtenáři tvorbu nejvýznačnějších irských básníků. Je zaměřena na autory píšící v druhé polovině dvacátého století, a to jak anglicky, tak i irsky. Výbor je zahájen překlady z děl básníků, kteří jsou dnes již považováni za klasiky — sem patří např. Patrick Kavanagh, Luis MacNiece a Austin Clarke, pokračuje nejznámějšími jmény posledních dvou desetiletí (Seamus Heaney, Derek Mahon, Michael Longley, Nuala Ni Dhomhnail) a končí ukázkami z tvorby talentovaných zástupců nejmladší generace. Antologie bude vedle českých překladů obsahovat také anglické originály, což má velký význam pro anglisty a studenty anglistiky. Kniha je dílem kolektivu patnácti předních českých překladatelů. 

Celý popis

„Moderní irská literatura proniká do naší země především jako součást širokého spektra anglicky psané literatury a irští autoři jsou u nás často a podvědomě včleňováni do literárního kontextu britských ostrovů. Vymezování toho, co patří do „národní“ literatury, je často složité, a tím složitější je to, pokud jde o texty psané v angličtině. Antologie irské poezie dvacátého století Vzdálené tóny naděje mimo jiné dokazuje, že i to, čemu se říká moderní irské písemnictví, má rovněž velmi pohyblivé a různorodé hranice. (…) Autorům antologie se podařilo tyto různé vnější aspekty irské poezie zachytit, i když občas – a nezbytně – jen v několika ukázkách. Mnohem důležitější je však jednotící prvek, který je ve Vzdálených tónech naděje patrný. Přes zcela odlišné formální postupy a tematické zaměření jednotlivých básníků dochází u většiny jejich děl k originálnímu sepětí tradice, mýtu, intimity, vztahu ke krajině a reflexe politických problémů a násilí; to vše v často jedinečné a komplikované jednotě. Zvláštní poetiku vytváří zvláštní jazyk – to se netýká jen irštiny, jíž autoři jednak navazují spojení s bohatou tradicí staroirské poezie, jednak ji využívají k vyjadřování současného pohledu na svět, ale i angličtiny, která v textech irských básníků získává specifický charakter. Antologie je dvojjazyčná, což mimo jiné umožňuje sledovat výjimečnost jazyka originálu.“
Petr Fantys 

  • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
  • Ušetříte 15 %
  • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se