Vladimír Nabokov - od Mášenky k Daru

Poštovné zdarma
84 Kč
Běžná cena: 99 Kč
 • Rok vydání 2002
 • Počet stran 216
 • ISBN 80-7294-057-0
 • Díl 10

Sýkora se snaží podrobnou četbou jednotlivých textů rozpoznat jejich vnitřní členitost a dynamiku, odhalit syžet, symboliku, kontrasty, souvislosti. Skromná uměřenost výkladu a recepční pokora vůči výchozímu materiálu patří k jednoznačným přednostem jeho monografie. Nabokovova díla vyvstávají z jeho recepce nezkomolená, interpret klade důraz na důležitá místa, významové jevy odkrývá opodstatněně a se čtenářskou inteligencí, bez vykladačského násilí či pokusů o senzační odhalení za každou cenu.
Tomáš Glanc, Literární noviny (nad Vladimir Nabokov — od Mášeňky k Daru

Na základě znalosti textu, znalosti klíčové literatury o Vladimiru Nabokovovi a jejich vzájemným promýšlením Sýkora prokazuje, že pronikl hluboko do tkáně Nabokovovy poetiky. Práce přináší celou řadu souhrnných i dílčích postřehů, které jsou příspěvkem k dosavadnímu chápání velmi složitého románového tvaru Vladimira Nabokova. Popisem a rozborem řady uměleckých postupů se Sýkorovi podařilo prokazatelně charakterizovat Nabokovův individuální styl (dvojnictví, hra, metafyzika, maniakální vypravěč, pošlosť, tematické vzory, jazyková kreace aj.).
Zdeněk Pechal, Host (nad Vladimir Nabokov — od Mášeňky k Daru) 

Celý popis
 • Sýkora Michal Foto: © Milena Valušková

  Michal Sýkora

  (nar. 1971) jako prozaik debutoval v roce 2012 detektivním románem Případ pro exorcistu, v němž se poprvé objevila vrchní komisařka Marie Výrová. Později vyšla dvě pokračování s názvy Modré stíny (2013) a Ještě není konec (2016). Sýkorovy romány se staly předlohou úspěšné televizní série, kterou pod souborným názvem Detektivové od Nejsvětější Trojice postupně uvádí Česká televize (scénář Petr Jarchovský a Michal Sýkora, režie Jan Hřebejk a Viktor Tauš). Pouze pro televizní sérii napsal (opět ve spolupráci s Petrem Jarchovským) další případ Marie Výrové Živé terče

  Více
 • Neplatíte poštovné ani balné
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme už 20 let

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se