Upozorňujeme, že osobní odběr objednávek a nákup knih v redakci je možný pouze v pondělí 20.5. Ve dnech od 21. do 24.5. jsme na Světě knihy v Praze. Pro e-shopové objednávky zasílané Českou poštou a GLS se nic nemění. Děkujeme za pochopení.
MENU
Poštovné zdarma od 999 Kč
143 Kč
Doporučená cena 168 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
  • Rok vydání 1998
  • Počet stran 104
  • ISBN 80-86055-43-4
  • Svazek 32

Kniha zahrnuje rozsáhlejší skladbu Villa diabolica a soubor básní Písně pro paní domu – lyriku v původním slova smyslu zpívanou autorem za doprovodu strunného nástroje a hoboje na přiloženém CD. 

Celý popis

„Strunné nástroje a barevný hlas hoboje na nahrávce jen podtrhují a zvýrazňují zpěvnou linku Čichoňovy poezie. Jeho hudba stojí a padá s jednoduchým melodickým nápěvem, jemnými a snovými aranžemi. Připomíná tklivý recitál ze starých časů a oživuje mýtické napětí lyriky, která vznikla ze spojení hudby a mluveného slova. Čtenář a potažmo posluchač tak zůstává v rovině poezie, slyší autorův hlas a nasává klidnou atmosféru studia. Hudebnost sbírky je dána hlavně poetikou, s jejíž pomocí se Čichoň odlišuje od mladých lyriků současné poezie. Všechny Čichoňovy verše podléhají neměnným zákonům rytmů. Píše své básně, jako by skládal hudbu, opakuje jednotlivé motivy a verše, dbá na melodickou kvalitu slov a nebrání se citoslovcům pastorální poezie. Obsahově zapadá do duchovního a lyrického proudu sakrální moravské poezie. I zde však Čichoň pracuje samostatně. Bere na milost slova z různých, i nepoetických, rovin jazyka. Používá latinu, cizí slova, obecnou češtinu. V oddíle Ozvěna ve škole koránu dolaďuje náladu slovy s orientální a exotickou příchutí. Jejich výklad ovšem čtenáři neusnadní ani slovník cizích slov.“
Dalibor Maňas 

  • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
  • Ušetříte 15 %
  • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se