MENU

Už nikdy spánek

Poštovné zdarma od 999 Kč
254 Kč
Doporučená cena 299 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
 • Rok vydání 2011
 • Počet stran 267
 • ISBN 978-80-7294-403-3
 • Překlad Magda de Bruin-Hublová

Nizozemský student Alfred se s třemi norskými kolegy vydává na geologickou výpravu do odlehlé severní provincie Finnmark. Chce najít meteority, fascinují ho už od dětství. Současně by se tím potvrdila smělá teorie jeho profesora Sibbeleeho o původu tzv. ledovcových ok. Bez leteckých snímků oblasti by ovšem výzkum na dálném severu prakticky neměl smysl. Naštěstí se Sibbelee zná s norskou kapacitou v oboru, profesorem Nummedalem z Osla. Alfredova výprava nečekaně začne anabází po vědeckých pracovištích s jediným cílem: získat letecké snímky… Alfreda pohání touha za každou cenu obstát, aby tak naplnil očekávání matky a dosáhl toho, co se nepodařilo jeho otci — botanikovi, který tragicky zahynul v terénu, než dokázal rozvinout své vědecké vlohy naplno. Chce také obstát jako poněkud neohrabaný obyvatel hustě osídlené roviny ve společnosti zkušených norských „zálesáků“. Nepřekonává jen útrapy drsné tundry s mračny komárů, ale i velmi lidskou nejistotu: jak se zapojit do sehrané party? Jak mě vůbec okolí vnímá? Jak už to bývá, najde Alfred během výpravy hlavně sám sebe. Nebo ne tak docela? Hermans šťastný konec neuznává, ale přesto jeho knihy působí jaksi útěšně, protože všechny ty důvěrně známé životní nezdary a zklamané naděje nás především přesvědčují o tom, že v tom — lapidárně řečeno — nelítáme sami. Ke čtenářskému požitku významně přispívá i autorův suchý humor. 

Celý popis

Už nikdy spánek je kniha o odpuštění, filozofický román bez slabých míst. Hermans píše obrazně i stroze, sugestivně i poeticky.
– Frankfurter Allgemeine Zeitung 

Hermanse je třeba považovat za předního evropského spisovatele, který jedinečným způsobem navázal na tradici E. T. A. Hoffmanna i Kleista, Kafky, Célina i Sartra.
– Neue Zürcher Zeitung 

Neobvyklá a zajímavá kniha neprávem opomíjeného velikána dvacátého století.
– Kirkus Reviews 

Suchý jazyk, mokré ponožky, kompas se ztratil. Mistrovské dílo.
– Roddy Doyle, Irish Times 

 • Už nikdy spánek je kniha o odpuštění, filozofický román bez slabých míst. Hermans píše obrazně i stroze, sugestivně i poeticky.
  – Frankfurter Allgemeine Zeitung 

  Hermanse je třeba považovat za předního evropského spisovatele, který jedinečným způsobem navázal na tradici E. T. A. Hoffmanna i Kleista, Kafky, Célina i Sartra.
  – Neue Zürcher Zeitung 

  Neobvyklá a zajímavá kniha neprávem opomíjeného velikána dvacátého století.
  – Kirkus Reviews 

  Suchý jazyk, mokré ponožky, kompas se ztratil. Mistrovské dílo.
  – Roddy Doyle, Irish Times 

 • Hermans Willem Frederik Foto: © Jutka Rona

  Willem Frederik Hermans

  (1921–1995) se narodil a vyrostl v Amsterodamu. Vystudoval zde fyzikální geografii a dvacet let tento obor přednášel na Státní univerzitě v Groningenu. V roce 1973 přesídlil do Paříže a věnoval se plně psaní, poslední čtyři roky prožil v Bruselu. Jeho dílo je velmi rozsáhlé a různorodé. Obsahuje poezii, prózu, drama, ale i eseje a publicistiku. Z odporu ke stádnímu myšlení se jako obávaný polemik vyjadřoval k literárním i společenským jevům své doby. K zahraničním vydáním se stavěl nedůvěřivě, překlady v zemích sovětského bloku dokonce výslovně zakazoval. Zahraniční čtenáři proto tohoto autora evropského formátu začali v širším měřítku objevovat teprve v posledních letech. Po románu Temná komora Damoklova se teď českým čtenářům dostává do rukou další stěžejní Hermansovo dílo, román Už nikdy spánek

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se