Union Atlantic

Poštovné zdarma
254 Kč
Běžná cena: 299 Kč
  • Rok vydání 2010
  • Počet stran 296
  • ISBN 978-80-7294-347-0
  • Překlad Martina Neradová

Dychtivě očekávaný románový debut od autora sbírky povídek Ty tu nejsi cizí, která se dostala do finále soutěže o Pulitzerovu cenu. Velice působivý portrét novodobých „zlatých časů“, první dekády dvacátého prvního století. 

Hlavním tématem románu Union Atlantic je spor mezi mladým dynamickým bankéřem Dougem Fanningem žijícím ve světě velkých bankovních korporací a bývalou učitelkou Charlotte Gravesovou, romantickou ženou trpící duševní poruchou, z jejíchž úst zaznívá vášnivá kritika společnosti a obhajoba starých hodnot. Doug si postaví honosný dům na pozemku, který Charlottin otec daroval městu Finden. Charlotte se rozhodne, že ho odtamtud s pomocí soudu vystrnadí. Doug Fanning zastává významnou pozici v bance Union Atlantic, v jedné z největších finančních společností ve Spojených státech. Banka se snaží udržet nad vodou všemi možnými způsoby a Doug se do tohoto zápasu zaplete. A je to právě bratr Charlotte Gravesové, Henry Graves, prezident newyorské Federální rezervní banky, kdo bdí nad Union Atlantic a nad celým finančním systémem. Do stupňujícího se konfliktu mezi Dougem a Charlotte je vtažen i Nate Fuller, problémový student střední školy, jehož přítomnost v obou vzbudí silné emoce a který zasáhne do rozbouřených sousedských vztahů. 

Union Atlantic je neodolatelně spletitý, nápaditý a duchaplný román. Jeho vydání jistě způsobí rozruch a čtenáři budou brát tuto knihu do rukou znovu a znovu. 

Celý popis

První velký román nového století, v němž se právě nové století ocitá v centru pozornosti... Je významný a ambiciózní, jako romány bývávaly. Je o nás, o nás všech, a o současné době.
Esquire 

Adam Haslett se dokáže dokonale vcítit do svých postav a vykreslit jejich vnitřní život do překvapivých detailů. Jeho vyprávění je půvabné a inspirativní a autor umí v příběhu odhalit skrytou symetrii lidských vztahů.
The New York Times 

  • Neplatíte poštovné ani balné
  • Ušetříte 15 %
  • Knihy vydáváme už 20 let

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se