MENU

Ukradené světlo

Poštovné zdarma od 999 Kč
271 Kč
Doporučená cena 319 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
 • Rok vydání 2020
 • Počet stran 247
 • Dostupné ve formátech PDF, ePub, MobiPocket
 • ISBN 978-80-275-0001-7
 • Rozměr 135×205 mm
 • Překlad Alžběta Kalinová

Olmo je jediný, kdo si uvědomuje, že se Diego ztrácí do světa, odkud není návratu… A udělal by cokoli, aby bratra zachránil. 

Olmo a jeho starší bratr Diego tráví léto s dědečkem ve Val D’Aosta — na chatě, kterou před svou smrtí zakoupili jejich rodiče. Doufají, že kouzelná krajina a práce v dětském táboře pomůže uklidnit Diegovu rozhněvanou a nepokojnou duši. Ovšem jakmile se zvedne vítr, lyžařské lanovky se rozhoupou a údolí zahalí temné stíny mraků. 

Se stejnou nekonečnou trpělivostí, s jakou během toho léta přijímá výstřelky svého bratra, staví Olmo model mrakodrapu Empire State Building, který přečkal náraz bombardéru B-25. Uvědomuje si přitom, že síla budovy tkví v každém jednotlivém dílku. Odborníci hovoří o „přípustném napětí“, nejvyšší míře zatížení, jež budova snese, aniž se zřítí. Ovšem kdo stanoví přípustné napětí pro rodinu a lásku, která ji drží pohromadě? 

Celý popis

Formační román založený na proudu vzpomínek otevírá nelehká témata duševní nemoci, opuštění, viny a zároveň touhy a povinnosti vybudovat si kousek po kousku stabilní život, jako když Olmo staví dílek po dílku model mrakodrapu Empire State Building.
— iO Donna 

Autor vytváří až neúnosné napětí, jež hrdiny románu téměř zlomí.
— Critica Letteraria 

Olmo je svědkem emočního úpadku svého bratra Diega, který jako by mu postupně unikal do ztracena. Velice silná prvotina.
— Paola Maraoneová, ELLE 

 • Formační román založený na proudu vzpomínek otevírá nelehká témata duševní nemoci, opuštění, viny a zároveň touhy a povinnosti vybudovat si kousek po kousku stabilní život, jako když Olmo staví dílek po dílku model mrakodrapu Empire State Building.
  — iO Donna 

  Autor vytváří až neúnosné napětí, jež hrdiny románu téměř zlomí.
  — Critica Letteraria 

  Olmo je svědkem emočního úpadku svého bratra Diega, který jako by mu postupně unikal do ztracena. Velice silná prvotina.
  — Paola Maraoneová, ELLE 

 • Altissimo Emanuele Foto: © Gaia Altissimo e Luigi Mazzocchetti

  Emanuele Altissimo

  (nar. 1987) začal psát na prastarém psacím stroji po dědečkovi a ten používá dodnes. Během studií hltal knihy slavného britského humoristy P. G. Wodehouse, avšak jeho vlastní tvorba se ubírá spíše vážnějším směrem. Univerzitní studium ukončil diplomovou prací o Davidu Fosteru Wallaceovi a absolvoval též dvouletý kurz na prestižní akademii tvůrčího psaní Scuola Holden. Román Ukradené světlo je jeho debutem. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se