MENU

Tenkrát na Východě

the best of

Poštovné zdarma od 600 Kč
135 Kč
Běžná cena: 159 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
 • Rok vydání 2003
 • Počet stran 144
 • ISBN 80-7294-107-0

Když do redakce před pár lety dorazila zásilka s autobiografickou povídkou Setkání, jejímž autorem je rodák z Valašského Meziříčí Zdeněk Koláček (nar. 1956), vyvolala nadšení, ale i nedůvěru. Existuje vůbec autor, který si „jen tak" napíše Charlesi Bukowskému, navštíví jej v L. A. a pak sám - už v letech - začne psát povídky (převážně) ze svého mládí prožitého v bolševickém úhoru maloměsta sedmdesátých let? Ano, existuje, dál tvoří a dávno má za sebou první publikační příležitosti ve Tvaru, Babylonu i Hostu. 

Koláčkovy povídky se zcela přirozeně ocitají ve společenství kultovních „outsiderských" knih, jako je Pelcovo A bude hůř... či Jerofejevova Moskva-Peťušky zpáteční: beznadějný vzdor, „zábavové" rvačky, nevázaný sex a samozřejmě bezedné moře levného alkoholu. Ovšem okresní město na malebné periferii republiky v sedmdesátých letech je přece jen něco jiného než takřka kriminální živoření Pelcových hrdinů či sovětská realita. Koláček přináší jako svůj osobitý vklad k textům zmíněných solitérů laskavý i černý humor, ironii i sebeironii. Koláčkovu knihu nelze doporučit těm, kteří rádi relaxují u intelektuálních dramat. Uvítají ji však čtenáři, kteří milují život, jaký byl a jaký je... 

Celý popis
 • Koláček Zdena

  Zdena Koláček

  se narodil roku 1956 a dětství prožil ve Valašském Meziříčí. Vystudoval Univerzitu Jana Evangelisty Purkyně v Brně, později se oženil a přestěhoval do Nového Jičína. Má dvě děti.  Roku 1998 mu byla otištěna první povídka v časopise. V roce 1993 se osobně setkal s Charlesem Bukovským. Kniha Tenkrát na východě je jeho knižní prvotinou. 

   

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 600 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme už 20 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se