MENU
 • Rok vydání 2014
 • Počet stran 381
 • ISBN 978-80-7491-411-9
 • Editor John-Henri Holmberg
 • Překlad Azita Haidarová

Od chvíle, kdy Stieg Larsson svou slavnou bestsellerovou trilogií Milénium odhalil genialitu švédské kriminální literatury, začali čtenáři na celém světě hltat knihy největších mistrů tohoto žánru. 

Do tohoto unikátního souboru přispěli nejvýznamnější a nejoblíbenější švédští autoři detektivek.  

Temnější odstíny Švédska osvětlují tuto okouzlující zemi a její obyvatele jako nikdy předtím. Kniha obsahuje sedmnáct povídek, mezi nimiž jsou příběhy z pera takových švédských literárních velikánů, jako je Stieg Larsson, Henning Mankell, Ĺsa Larssonová, Johan Theorin či Hĺkan Nesser. 

John-Henri Holmberg (ed.) – (nar. 1949) je spisovatel, překladatel, editor antologií, časopisecký a knižní redaktor i vydavatel. Napsal několik knih o sci-fi, psychologických thrillerech a fantasy literatuře pro dospělé. Více než patnáct let psal recenze pro největší deník jižního Švédska, za svou práci získal cenu kritiky a byl zvolen do Švédské akademie detektivní literatury. Holmberg je spoluautorem knihy Tajemství dívky s dračím tetováním (2010; česky Host 2012) o trilogii Milénium a jejím autorovi Stiegu Larssonovi, který byl jeho blízkým přítelem. 

Celý popis

Úžasná sbírka vynikající severské noir — se Stiegem Larssonem jako třešničkou na dortu
CAMILLA LÄCKBERGOVÁ, SPISOVATELKA 

Tyto znepokojivě temné příběhy znovu potvrzují nadvládu švédských spisovatelů v detektivním žánru.
THE SUN 

 • Úžasná sbírka vynikající severské noir — se Stiegem Larssonem jako třešničkou na dortu
  CAMILLA LÄCKBERGOVÁ, SPISOVATELKA 

  Tyto znepokojivě temné příběhy znovu potvrzují nadvládu švédských spisovatelů v detektivním žánru.
  THE SUN 

 • Larsson Stieg

  Stieg Larsson

  (15. srpna 1954 — 9. listopadu 2004) byl švédský novinář a spisovatel. Narodil se nedaleko města Skellefteĺ v severním Švédsku. V devadesátých letech založil nadaci Expo, jejímž cílem bylo sledování a dokumentace rasistických a nedemokratických tendencí ve švédské společnosti; stal se také vydavatelem stejnojmenného časopisu. Když ve věku padesáti let zemřel ve Stockholmu na těžký infarkt, zanechal po sobě tři hotová, ale dosud nepublikovaná literární díla, dohromady tvořící trilogii Milénium. Trilogie Milénium se stala fenoménem, který změnil podobu žánru a odstartoval boom severské krimi. Knihy byly zfilmovány, vyšly v padesáti jazycích a dosud se prodalo 80 milionů výtisků. Deset let od původního vydání Mužů, kteří nenávidí ženy vychází nový svazek série z pera švédského spisovatele Davida Lagercrantze Dívka v pavoučí síti

  Více na www.stieg-larsson.cz 

   

   

  Více
  Larssonová Asa Foto: © Orlando Bostrom

  Asa Larssonová

  patří k nejoblíbenějším skandinávským autorkám detektivních románů, knih z její série o Rebecce Martinssonové se prodaly miliony výtisků po celém světě a získala za ně několik ocenění. Ĺsa je spisovatelkou na plný úvazek. PAX je její první knižní série pro mladé čtenáře. 

   

  Více
  Mankell Henning Foto: © Lina Ikse Bergman

  Henning Mankell

  (1948—2015) byl švédský spisovatel, herec, divadelní režisér a manažer. Později působil i v Mosambiku, kde vedl divadelní soubor. Ve světě proslul především detektivní sérií o Kurtu Wallanderovi, je však i autorem řady románů zabývajících se společenskými tématy. Kromě knih s komisařem Wallanderem vydal Host také detektivní thriller Číňan (2011), knihu vzpomínek Pohyblivý písek (2017) a romány Italské boty (2017) a Švédské holínky (2018). 

  Více
  Gabrielssonová Eva Foto: © Jar Per

  Eva Gabrielssonová

  je švédská architektka. Společně s Gunnarem von Sydowem vydala v nakladatelství Blue Publishing knihu Sambo — ensammare än du tror (Konkubinát — jsi osamělejší, než si myslíš). 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 600 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme už 20 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se