MENU

Temnější odstíny Švédska

Poštovné zdarma od 999 Kč
297 Kč
Doporučená cena 349 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
 • Rok vydání 2014
 • Počet stran 381
 • ISBN 978-80-7491-411-9
 • Editor John-Henri Holmberg
 • Překlad Azita Haidarová

Od chvíle, kdy Stieg Larsson svou slavnou bestsellerovou trilogií Milénium odhalil genialitu švédské kriminální literatury, začali čtenáři na celém světě hltat knihy největších mistrů tohoto žánru. 

Do tohoto unikátního souboru přispěli nejvýznamnější a nejoblíbenější švédští autoři detektivek.  

Temnější odstíny Švédska osvětlují tuto okouzlující zemi a její obyvatele jako nikdy předtím. Kniha obsahuje sedmnáct povídek, mezi nimiž jsou příběhy z pera takových švédských literárních velikánů, jako je Stieg Larsson, Henning Mankell, Åsa Larssonová, Johan Theorin či Hĺkan Nesser. 

John-Henri Holmberg (ed.) – (nar. 1949) je spisovatel, překladatel, editor antologií, časopisecký a knižní redaktor i vydavatel. Napsal několik knih o sci-fi, psychologických thrillerech a fantasy literatuře pro dospělé. Více než patnáct let psal recenze pro největší deník jižního Švédska, za svou práci získal cenu kritiky a byl zvolen do Švédské akademie detektivní literatury. Holmberg je spoluautorem knihy Tajemství dívky s dračím tetováním (2010; česky Host 2012) o trilogii Milénium a jejím autorovi Stiegu Larssonovi, který byl jeho blízkým přítelem. 

Celý popis

Úžasná sbírka vynikající severské noir — se Stiegem Larssonem jako třešničkou na dortu
CAMILLA LÄCKBERGOVÁ, SPISOVATELKA 

Tyto znepokojivě temné příběhy znovu potvrzují nadvládu švédských spisovatelů v detektivním žánru.
THE SUN 

 • Úžasná sbírka vynikající severské noir — se Stiegem Larssonem jako třešničkou na dortu
  CAMILLA LÄCKBERGOVÁ, SPISOVATELKA 

  Tyto znepokojivě temné příběhy znovu potvrzují nadvládu švédských spisovatelů v detektivním žánru.
  THE SUN 

 • Larsson Stieg

  Stieg Larsson

  (15. srpna 1954 — 9. listopadu 2004) byl švédský novinář a spisovatel. Narodil se nedaleko města Skellefteĺ v severním Švédsku. V devadesátých letech založil nadaci Expo, jejímž cílem bylo sledování a dokumentace rasistických a nedemokratických tendencí ve švédské společnosti; stal se také vydavatelem stejnojmenného časopisu. Když ve věku padesáti let zemřel ve Stockholmu na těžký infarkt, zanechal po sobě tři hotová, ale dosud nepublikovaná literární díla, dohromady tvořící trilogii Milénium

  Sérii poté rozšířil o další tři díly švédský spisovatel David Lagercrantz. Milénium se stalo fenoménem, který změnil podobu žánru a odstartoval boom severské krimi. Vychází v padesáti jazycích a dosud se prodalo přes sto milionů výtisků. První čtyři díly série byly zfilmovány. Všechny romány s Lisbeth Salanderovou a Mikaelem Blomkvistem vyšly také jako audioknihy ve vydavatelství OneHotBook v interpretaci Martina Stránského. 

  Více na www.stieg-larsson.cz 

   

  Více
  Larssonová Asa Foto: © Orlando G. Boström

  Asa Larssonová

  (nar. 1966) pochází z Kiruny v severním Švédsku. Než se začala věnovat psaní, pracovala jako daňová poradkyně. Její první kriminální román Sluneční bouře s hlavní postavou Rebeckou Martinssonovou vzbudil ve Švédsku velký zájem čtenářů a získal ocenění za nejlepší kriminální prvotinu. Stejný ohlas měly i další díly série, Sluneční bouře se roku 2007 dokonce dočkala zfilmování. Knihy Åsy Larssonové byly přeloženy do osmadvaceti jazyků a celosvětově se jich prodalo přes pět milionů výtisků. Závěrečný díl Vina otců sklidil nadšené ohlasy a stal se švédskou knihou roku 2021. 

  Více
  Mankell Henning Foto: © Lina Ikse Bergman

  Henning Mankell

  (1948—2015) byl švédský spisovatel, herec, divadelní režisér a manažer. Později působil i v Mosambiku, kde vedl divadelní soubor. Ve světě proslul především detektivní sérií o Kurtu Wallanderovi, je však i autorem řady románů zabývajících se společenskými tématy. Kromě knih s komisařem Wallanderem vydal Host také detektivní thriller Číňan (2011), knihu vzpomínek Pohyblivý písek (2017) a romány Italské boty (2017) a Švédské holínky (2018). 

  Více
  Gabrielssonová Eva Foto: © Jar Per

  Eva Gabrielssonová

  je švédská architektka. Společně s Gunnarem von Sydowem vydala v nakladatelství Blue Publishing knihu Sambo — ensammare än du tror (Konkubinát — jsi osamělejší, než si myslíš). 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se