MENU

Tání

Poštovné zdarma od 999 Kč
297 Kč
Doporučená cena 349 Kč
Koupit
 • Rok vydání 2017
 • Počet stran 446
 • Dostupné ve formátech PDF, ePub, MobiPocket
 • ISBN 978-80-7577-103-2
 • Rozměr 135×205 mm
 • Překlad Adéla Elbel

Co když se můžete pomstít celé vesnici? 

V roce 1988 se ve vesničce Bovenmeer narodily jen tři děti, chlapci Pim a Laurens a dívka Eva. Až do puberty tvořili nerozlučnou trojici, která se řídila heslem „jeden za všechny, všichni za jednoho“. V létě 2002 se však jejich vztah náhle proměnil. Kluci si pro děvčata ze vsi vymysleli hru, k níž Evu nutně potřebovali, a na ní bylo, jestli se k nim přidá, nebo společné přátelství zradí. Eva ve snaze ze složité situace vybruslit zosnovala plán, který se jí ovšem nakonec vymkl z rukou a krutě vymstil. 

Po třinácti letech od této chvíle se Eva vrací do vesnice s obřím kvádrem ledu v kufru auta. Tentokrát však má vše pod kontrolou. 

Lize Spitová vtahuje čtenáře do děje hned od první věty a daří se jí udržet jeho pozornost až do konce. Nemilosrdně, a přesto s láskou. Román Tání vás dojme, ale i vyvede z míry. 

Celý popis

Autorčin styl i téma připomínají Iana McEwana. Spisovatelská dráha Lize Spitové se rozjela velkolepě. Na stránkách vede hlavní postavu pevnou rukou až k šibenici. Dělá to s láskou a pochopením, ale zároveň velmi chladně a občas nesnesitelně, nemilosrdně a sadisticky. A stejně jako k Evě se chová i ke čtenářům.
- Trouw 

Text je pozoruhodně čistý, příběh napínavý, místy vtipný, ale na konci také děsivý a dojemný. Román Lize Spitové je velmi odvážný a autorka se po jeho vydání zařadila mezi největší belgické literární talenty.
- Het Nieuwsblad 

 • Autorčin styl i téma připomínají Iana McEwana. Spisovatelská dráha Lize Spitové se rozjela velkolepě. Na stránkách vede hlavní postavu pevnou rukou až k šibenici. Dělá to s láskou a pochopením, ale zároveň velmi chladně a občas nesnesitelně, nemilosrdně a sadisticky. A stejně jako k Evě se chová i ke čtenářům.
  - Trouw 

  Text je pozoruhodně čistý, příběh napínavý, místy vtipný, ale na konci také děsivý a dojemný. Román Lize Spitové je velmi odvážný a autorka se po jeho vydání zařadila mezi největší belgické literární talenty.
  - Het Nieuwsblad 

 • Spitová Lize Foto: © Roos Pierson

  Lize Spitová

  (nar. 1988) žije v Bruselu, kde vystudovala scenáristiku na filmové škole RITS. Píše populárně-naučné knihy, scénáře, prózu i poezii, vyučuje scenáristiku a je spoluiniciátorkou bruselského projektu RAW, Ruimte voor Artistiek Werk (Prostor pro uměleckou tvorbu), který nabízí prostor k práci mladým filmařům a spisovatelům. V roce 2013 vyhrála v soutěži pro začínající literární talenty Write Now! cenu odborné poroty i publika. Její románový debut Tání (2016) získal s ohromným náskokem čtenářskou cenu deníku NRC Handelsblad, který patří k nejčtenějším nizozemským novinám. O úspěchu románu svědčí i to, že se chystá jeho filmová adaptace. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se