Upozorňujeme, že osobní odběr objednávek a nákup knih v redakci je možný pouze v pondělí 20.5. Ve dnech od 21. do 24.5. jsme na Světě knihy v Praze. Pro e-shopové objednávky zasílané Českou poštou a GLS se nic nemění. Děkujeme za pochopení.
MENU

Taky jsem byla punk

Poštovné zdarma od 999 Kč
127 Kč
Doporučená cena 149 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
 • Rok vydání 2001
 • Počet stran 128
 • ISBN 80-7294-036-8

Prozaická prvotina Veroniky Hladilové rozhodně nepatří k oněm „otevřeným výpovědím“ lidí, kteří někdy přišli do styku se společenskou periferií a pak o ní podávají rádoby šokující svědectví. Ačkoliv i v této knize je viditelná snaha o autentické zachycení jisté autorčiny životní etapy, to, co z ní činí záležitost literární, je především pozornost, jakou Hladilová věnuje jazykovému zpracování tématu a kompozici celé knihy. Střídání kapitol psaných slangem se spisovnou češtinou tematizuje i míru odstupu a reflexe, která provází jednotlivá témata. Zkušenosti ze svého pobývání v komunitě punkerů líčí Hladilová civilně a bez mentorských gest. Důležitější než jednotlivé atributy tohoto způsobu života je ovšem snaha znovuzpřítomnit a reflektovat tehdejší pocity a začlenit je do širšího kontextu duševního vyzrávání hrdinky. Všechny sdělované příhody provází také vůle neokázale se dobrat podstaty konfliktu mezi člověkem a společností, který je součástí dospívání. V neposlední řadě je třeba ocenit vypravěčský talent Hladilové, který naznačuje, že její tvorba se nevyčerpá jen tímto dílem. 

Celý popis

„NECHCEM VAŠE BLBÝ KSICHTY, CO SE NA NÁS JAK NA BĚŽÍCÍM PÁSU ŠKLEBĚJ A PLIVAJ NÁM NA HLAVU SVÝ ŽGRYNDY! POSLUŠNOST A POKORU A DOBRÝ ZNÁMKY, PĚKNÝ HADRY, ČISTÝ BOTY A VE VLASECH MAŠLI. ÚSMĚVY A DĚKOVÁNÍ – ÚCTA, SRAČKA, BLBOST, FRAŠKA! 

SEREM NA VÁS, CO NÁS CHCETE MÍT MLADEJMA, ÚSPĚŠNEMA, HODNEJMA, SEREM NA TO VÁS REPREZENTOVAT. TÁHNĚTE DO PRDELE SE SVEJMA POŽADAVKAMA! SEEM NA TO, CHÁPETE?! 

ŽE NÁS TAKHLE NECHCETE – ŠPINAVÝ A ROZTRHANÝ, S BAREVNEJMA VLASAMA A SHNILEJMA ZUBAMA? JEN SI DO NÁS KOPNĚTE, VY HAJZLI!“
- ukázka z knihy 

 • „NECHCEM VAŠE BLBÝ KSICHTY, CO SE NA NÁS JAK NA BĚŽÍCÍM PÁSU ŠKLEBĚJ A PLIVAJ NÁM NA HLAVU SVÝ ŽGRYNDY! POSLUŠNOST A POKORU A DOBRÝ ZNÁMKY, PĚKNÝ HADRY, ČISTÝ BOTY A VE VLASECH MAŠLI. ÚSMĚVY A DĚKOVÁNÍ – ÚCTA, SRAČKA, BLBOST, FRAŠKA! 

  SEREM NA VÁS, CO NÁS CHCETE MÍT MLADEJMA, ÚSPĚŠNEMA, HODNEJMA, SEREM NA TO VÁS REPREZENTOVAT. TÁHNĚTE DO PRDELE SE SVEJMA POŽADAVKAMA! SEEM NA TO, CHÁPETE?! 

  ŽE NÁS TAKHLE NECHCETE – ŠPINAVÝ A ROZTRHANÝ, S BAREVNEJMA VLASAMA A SHNILEJMA ZUBAMA? JEN SI DO NÁS KOPNĚTE, VY HAJZLI!“
  - ukázka z knihy 

 • Veronika Büchler

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se