MENU

Takový prima věk

Poštovné zdarma od 999 Kč
288 Kč
Doporučená cena 339 Kč
Koupit
 • Rok vydání 2021
 • Počet stran 336
 • Dostupné ve formátech PDF, ePUB, MobiPocket
 • ISBN 978-80-275-0607-1
 • Rozměr 135×205 mm
 • Překlad Tereza Marková Vlášková

Zábavný román o následcích toho, když se snažíme dělat správné věci ze špatných důvodů 

Emira to nemá lehké — brzy jí bude pětadvacet, nedaří se jí najít dobrou práci, má sotva na nájem a tak nějak neví, co se životem. Aby zaplatila složenky, chodí hlídat malou dcerku dobře situovaných manželů Chamberlainových. Když ji jednou večer pošlou s její svěřenkyní do supermarketu, ochranka ji obviní z únosu. Proč? Protože tříletá Briar je běloška, zatímco Emira je černoška. 

Jakmile se o incidentu dozví Briařina matka Alix, rozhodne se, že takovou nespravedlnost musí odčinit. Tím se rozehrává novodobá komedie mravů, či spíše dobrých úmyslů — které však nemusí až tak dobře dopadnout. 

Dokáže Alix pochopit, že Emira není jen oběť rasismu, ale především žena z masa a kostí? A co se stane, když se v Emiřině životě objeví někdo z Alixiny minulosti? 

Román Takový prima věk se s humorem, empatií a nadhledem zamýšlí nad tím, jak hluboce zakořeněné jsou naše předsudky a jak je někdy těžké být dospělým. 

Celý popis

Vtipná a čtivá sociální satira o privilegiích v současné Americe […]. Za komedií dobrých úmyslů se skrývá mileniální bildungsroman, který osloví všechny dvacátníky snažící se po studiích uchytit v běžném životě.
— The Atlantic 

Kiley Reidová zkoumá vážná témata — rasu, třídu, sex, moc, ambice a život v našem hyperpropojeném světě — s lehkostí a šibalským humorem.
— Rumaan Alam, spisovatel 

 • Vtipná a čtivá sociální satira o privilegiích v současné Americe […]. Za komedií dobrých úmyslů se skrývá mileniální bildungsroman, který osloví všechny dvacátníky snažící se po studiích uchytit v běžném životě.
  — The Atlantic 

  Kiley Reidová zkoumá vážná témata — rasu, třídu, sex, moc, ambice a život v našem hyperpropojeném světě — s lehkostí a šibalským humorem.
  — Rumaan Alam, spisovatel 

 • Reidová Kiley Foto: © David Goddard

  Kiley Reidová

  (nar. 1987) pochází z Arizony, studovala divadlo a tvůrčí psaní a spolu s manželem žije ve Filadelfii. Její debut Takový prima věk je inspirován jejími vlastními zkušenostmi s hlídáním dětí v zámožných newyorských rodinách. Okamžitě po vydání se stal bestsellerem, v roce 2020 byl nominován na cenu Booker Prize a autorka podle něj momentálně píše filmový scénář. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se