MENU

Tajemství dívky s dračím tetováním

Záhady kolem Stiega Larssona a nejnapínavějších thrillerů naší doby

Poštovné zdarma od 999 Kč
254 Kč
Doporučená cena 299 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
 • Rok vydání 2012
 • Počet stran 392
 • ISBN 978-80-7294-610-5
 • Překlad Lenka Kapsová

Proč je postava Lisbeth Salanderové tak výjimečná a každý si ji zapamatuje? Co na smrti Stiega Larssona jsou jen spekulace a co skutečnost? Jaké změny se dějí v překladech Larssonových knih po jeho smrti a proč? Jak měla vypadat čtvrtá kniha série? Dochovaly se nějaké poznámky k tomu, kam se měla celá série, původně plánovaná jako desetidílná, vlastně ubírat? Měli jsme se potkat s Lisbethiným dvojčetem Kamilou? Poskytla Lisbeth novou definici feminismu? Jak dopadnou boje mezi Larssonovými dědici? A kdo patří mezi nejslibnější pokračovatele tohoto významného spisovatele? 

To všechno a ještě mnohem víc řeší kniha trojice autorů, kteří se rozhodli, že zmapují svět Stiega Larssona tak jako nikdo předtím. Dan Burstein, Arne de Keijzer a John-Henri Holmberg shromáždili množství pronikavých komentářů a podnětných rozhovorů, které odhalují, kolik toho knihy Stiega Larssona mají společného s jeho vlastním životem. Jeden z autorů, John-Henri Holmberg, byl po několik desetiletí Larssonovým přítelem. Díky tomu se o autorovi knih, které dobyly svět, dozvídáme víc, než jsme kdy mohli doufat. 

Celý popis

Navzdory všem obranným mechanismům poučeného čtenáře a kritika mě síla příběhů Stiega Larssona strhla silou uragánu. Strávil jsem několik týdnů čtením trilogie Milénium, které mě naplnilo až dětskou radostí a horečným vzrušením podobným tomu, jaké zažívají chlapci při hltání Dumasových příběhů o mušketýrech nebo románů Charlese Dickense a Victora Huga. Stejně jako oni jsem byl při každém otočení stránky napjatý a říkal jsem si: „Co se asi stane dál?“ Zároveň mě přitom svíralo mučivé tušení, že se příběh s každou další stránkou chýlí ke konci.
– Mario Vargas Llosa 

 • Navzdory všem obranným mechanismům poučeného čtenáře a kritika mě síla příběhů Stiega Larssona strhla silou uragánu. Strávil jsem několik týdnů čtením trilogie Milénium, které mě naplnilo až dětskou radostí a horečným vzrušením podobným tomu, jaké zažívají chlapci při hltání Dumasových příběhů o mušketýrech nebo románů Charlese Dickense a Victora Huga. Stejně jako oni jsem byl při každém otočení stránky napjatý a říkal jsem si: „Co se asi stane dál?“ Zároveň mě přitom svíralo mučivé tušení, že se příběh s každou další stránkou chýlí ke konci.
  – Mario Vargas Llosa 

 • Dan Burstein

  Dan Burstein spolu s Arnem de Keijzerem jsou autoři a editoři knižní série Tajemství, kterou v roce 2004 zahájilo vydání celosvětového bestselleru Tajemství Da Vinciho kódu a vyšla v ní právě i kniha o trilogii Milénium Stiega Larssona. Dan Burstein je podnikatel a novinář, autor třinácti knih a nositel několika ocenění. Arne de Keijzer je novinář a komentátor, mimo jiné působí i jako obchodní konzultant. 

  Více

  Arne de Keijzer

  Arne de Keijzer spolu s Danem Bursteinem jsou autoři a editoři knižní série Tajemství, kterou v roce 2004 zahájilo vydání celosvětového bestselleru Tajemství Da Vinciho kódu a vyšla v ní právě i kniha o trilogii Milénium Stiega Larssona. Dan Burstein je podnikatel a novinář, autor třinácti knih a nositel několika ocenění. Arne de Keijzer je novinář a komentátor, mimo jiné působí i jako obchodní konzultant. 

  Více

  John-Henri Holmberg

  (nar. 1949) je spisovatel, překladatel, editor antologií, časopisecký a knižní redaktor i vydavatel. Napsal několik knih o sci-fi, psychologických thrillerech a fantasy literatuře pro dospělé. Více než patnáct let psal krimi recenze pro největší deník jižního Švédska, za svou práci získal cenu kritiky a byl zvolen do Švédské akademie krimi literatury. Holmberg je spoluautorem knihy Tajemství dívky s dračím tetováním (2010; česky Host 2012) o trilogii Milénium a jejím autorovi Stiegu Larssonovi, který byl jeho blízký přítel. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se