MENU

Tady nejste cizej

Poštovné zdarma od 999 Kč
246 Kč
Doporučená cena 289 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
 • Rok vydání 2010
 • Počet stran 238
 • ISBN 978-80-7294-387-6
 • Překlad Martina Neradová

Životy plné proher a zklamání, životy, které se uzavírají samy do sebe jako do ulity. A právě svět, který se v nich ukrývá, je tématem první knihy povídek Adama Hasletta, knihy plné trýzně a napětí, jež sklidila obdiv kritiky a mimo jiná ocenění se stala finalistkou Pulitzerovy ceny. Postarší vynálezce, překypující manickou aktivitou, se pokouší prolomit odcizení ve vztahu se svým homosexuálním synem. Nešťastný chlapec nalezne úlevu od svých problémů v tom, že se nechává týrat násilnickým spolužákem. Aristokratická dáma ve středních letech, dlouholetá pacientka psychiatrické léčebny, se stane důvěrnicí nešťastně zamilovaného pubertálního chlapce, který v léčebně pracuje jako dobrovolník. 

Tady nejste cizej je mistrovským dílem, jež s odstupem a přitom soucitně líčí zármutek, který život přináší, a odvahu, se kterou mu lidé čelí. 

Celý popis

Fascinující a precizní miniatury...
The New Yorker 

Je to kniha až děsivě křehká, psaná břitkým, palčivě strohým jazykem, který vyvolává podobné pocity jako pohled na zmrzlou větev v zimě za oknem.
The Boston Globe 

 • Fascinující a precizní miniatury...
  The New Yorker 

  Je to kniha až děsivě křehká, psaná břitkým, palčivě strohým jazykem, který vyvolává podobné pocity jako pohled na zmrzlou větev v zimě za oknem.
  The Boston Globe 

 • Haslett Adam Foto: © Brigitte Lacombe

  Adam Haslett

  je mladý americký autor. Vystudoval práva na Yale School of Law (New Haven, Connecticut). Haslettovy povídky vyšly v časopisech The New Yorker, The Nation, Zoetrope, v souborném díle Best American Short Stories a zazněly v rozhlasovém pořadu Selected Shorts rádia National Public Radio. Jeho úspěšná sbírka povídek Tady nejste cizej se dostala do finále soutěže o Pulitzerovu cenu a byla přeložena do několika jazyků. Adam Haslett v současné době žije v New Yorku, kde pracuje na poloviční úvazek jako právní poradce. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se