MENU

Ta druhá

Poštovné zdarma od 999 Kč
280 Kč
Doporučená cena 329 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
 • Rok vydání 2018
 • Počet stran 359
 • Dostupné ve formátech PDF, ePub, MobiPocket
 • ISBN 978-80-7577-148-3
 • Rozměr 135×205 mm
 • Překlad Olga Čtvrtníčková, David Utrera

Výjimečný román o tajemství, vztazích a nutnosti zapomínat. 

Grafická designérka Anna a její partner Nel vyrůstali v době blahobytu, takže když ve Španělsku udeří ekonomická krize, obrátí se jejich život vzhůru nohama. Jakmile jeden z nich přijde o práci, musí se naučit uskromňovat, a navíc řeší další důležitou otázku — Anna stojí na prahu čtyřicítky, a pokud chce mít s Nelem dítě, nesmí to odkládat. Jenže stejně silně jako po dítěti touží Anna i po svém o osmnáct let mladším milenci, díky kterému uniká z šedivé reality. Každé jejich setkání má být tím posledním, a přece vždy následuje další. Anna prožívá vnitřní boj. Ví, že by měla cítit vinu, ale cloumá jí jen vztek vůči okolí i vůči sobě samé, a uzavírá se tak do bludného kruhu. Kořeny jejího trápení však možná sahají mnohem hlouběji, než si je ochotna připustit. 

Celý popis

Tohle se může stát jenom někomu, jako je Anna, kdo život vždycky vnímal v souvislé rovině, očima pouhého diváka. Svět je zvláštní místo, místo těch druhých. Od dobrých herců, od těch opravdových, se Anna učí, dělá si poznámky, jak žít ve svém letovém simulátoru. Krize byla příliš náhlá změna na to, aby ji zcela přijal někdo, kdo už třicet let studuje mechanismy té druhé reality: té, o níž slibovali, že bude určitě fungovat. Té, jež patřila dětem demokracie, které by si komplikace v průběhu křivky ve svém grafu neuměly ani představit. Uč se a budeš mít dobrou práci. Pořiď si byt, cihla bude mít hodnotu vždycky. Vystuduj, pracuj, vezmi si úvěr, cestuj, konzumuj, založ rodinu. Kde nastala chyba? Musela tenhle propad křivky přece vidět dávno předtím, než propustili Nela. Teď byla někde mezi cestuj a založ rodinu. Byl to pomalý pokles — ale setrvalý, ohlašující se už dva tři roky. Ale Anna byla zaseknutá v počátcích setrvačnosti, v prvním Newtonově zákonu. Jak si toho mohla nevšimnout?
- ukázka z knihy 

 • Tohle se může stát jenom někomu, jako je Anna, kdo život vždycky vnímal v souvislé rovině, očima pouhého diváka. Svět je zvláštní místo, místo těch druhých. Od dobrých herců, od těch opravdových, se Anna učí, dělá si poznámky, jak žít ve svém letovém simulátoru. Krize byla příliš náhlá změna na to, aby ji zcela přijal někdo, kdo už třicet let studuje mechanismy té druhé reality: té, o níž slibovali, že bude určitě fungovat. Té, jež patřila dětem demokracie, které by si komplikace v průběhu křivky ve svém grafu neuměly ani představit. Uč se a budeš mít dobrou práci. Pořiď si byt, cihla bude mít hodnotu vždycky. Vystuduj, pracuj, vezmi si úvěr, cestuj, konzumuj, založ rodinu. Kde nastala chyba? Musela tenhle propad křivky přece vidět dávno předtím, než propustili Nela. Teď byla někde mezi cestuj a založ rodinu. Byl to pomalý pokles — ale setrvalý, ohlašující se už dva tři roky. Ale Anna byla zaseknutá v počátcích setrvačnosti, v prvním Newtonově zákonu. Jak si toho mohla nevšimnout?
  - ukázka z knihy 

 • Marta Rojalsová

  (nar. 1975) je katalánská spisovatelka, překladatelka a novinářka. Vystudovala architekturu na Polytechnické univerzitě v Barceloně, specializuje se na historii, kritiku a teorii architektury a je autorkou odborných publikací a překladů z tohoto oboru. V roce 2011 jí vyšla první kniha Primavera, estiu, etcčtera (Jaro, léto a tak dále), která se vzápětí stala bestsellerem. Následující román Ta druhá (2014) se dostal do finále prestižní ceny Premi Joan Crexells de narrativa, udělované za nejlepší román roku napsaný v katalánštině. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se