Upozorňujeme, že osobní odběr objednávek a nákup knih v redakci je možný pouze v pondělí 20.5. Ve dnech od 21. do 24.5. jsme na Světě knihy v Praze. Pro e-shopové objednávky se nic nemění. Děkujeme za pochopení.
MENU
Poštovné zdarma od 999 Kč
327 Kč
Doporučená cena 385 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
  • Rok vydání 2000
  • Počet stran 556
  • ISBN 80-86055-91-4
  • Svazek 4

První z dvou plánovaných Mukařovského svazků obsahuje práce z estetiky, obecné teorie umění a studie věnované divadlu a filmu. (Druhý díl studií bude věnován teorii literatury a poetice včetně rozsáhlých historických textů a strukturních rozborů básnických děl.) Oba svazky znovu dají k dispozici novým generacím čtenářů klasické práce u edic dávno rozebraných. Studie byly pečlivě vybrány z hlediska potřeb nejširšího okruhu zájemců o humanitní vědy. Autentické znění je zajištěno srovnáním s rukopisy i všemi otisky; na mnoha místech tak byly opraveny omyly předchozích souborů, což je registrováno v komentáři, který kromě toho v krátkých anotacích jednotlivé studie zařazuje do celkového kontextu Mukařovského názorového světa a jeho vývoje. 

Celý popis

„Dějí se neuvěřitelné, ba protichůdné věci – na jedné straně člověk zírá, jak málo říká dnešní společnosti slovo literatura, na straně druhé pořád vycházejí báječné a užitečné knihy. Ve spolupráci s ministerstvem kultury teď péčí Miroslava Červenky a Milana Jankoviče přišla pod názvem Studie I první část z výboru díla otce českého (a světoznámého) strukturalismu Jana Mukařovského. Shrnuje práce obecně estetické, druhý díl bude věnován teorii literatury a poetice. Ne že bych tu četbu dnešní studentské generaci výslovně přál, já jsem taky na knihy romantičtější. Ale vydávat a číst se to prostě musí.“
Jiří Rulf 

  • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
  • Ušetříte 15 %
  • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se