• Rok vydání 2019
 • Počet stran 268
 • ISBN 978-80-7577-969-4
 • Rozměr 135×210 mm
 • Překlad Martin Štefl

I obyčejná zeď může být fascinující. 

Většinu života strávíme ve městech a budovách. Přejíždíme po mostech, čekáme na výtah, dýcháme v podzemních garážích, přivrtáváme poličku nebo se v práci díváme z okna — a stavby i konstrukce, které nám toto všechno umožňují, téměř ani nevnímáme. Stavební inženýrka a popularizátorka Roma Agrawalová přibližuje čtenářům stavební technologie a principy konstrukcí i jejich vývoj od pravěkých hliněných a proutěných chatrčí až po futuristické mrakodrapy a několikakilometrové mosty. Nejde jí přitom o architekturu, ale o odpověď na otázku: Jak to všechno funguje? Se stejnou jasností a vstřícností pak vysvětluje, proč nespadne dřevěná chalupa ani obrovský palác, jak se hloubí podhorský tunel a na co všechno se musí myslet při stavbě mostu. Zároveň vypráví o životech stavitelů a vynálezců, kteří zdokonalovali materiály i konstrukční principy například pro Panteon v Římě nebo Eiffelovu věž v Paříži. 

Celý popis

Kniha Stavět Romy Agrawalové se snaží ukázat, jak fungují stavby, o což se málokdy zajímáme. Autorka dokáže čtenáře nadchnout svou vášní pro vlastní obor a neobvykle přístupně zprostředkovat vhledy do světa stavebnictví, které přimějí spoustu čtenářů dívat se na svět kolem sebe jinýma očima.
- The Wall Street Journal 

 • Kniha Stavět Romy Agrawalové se snaží ukázat, jak fungují stavby, o což se málokdy zajímáme. Autorka dokáže čtenáře nadchnout svou vášní pro vlastní obor a neobvykle přístupně zprostředkovat vhledy do světa stavebnictví, které přimějí spoustu čtenářů dívat se na svět kolem sebe jinýma očima.
  - The Wall Street Journal 

 • Agrawalová Roma Foto: © Johnny Ring

  Roma Agrawalová

  (nar. 1983) je stavební inženýrka, která se podílí na přípravě a budování těch největších staveb na světě. Jejím zřejmě nejslavnějším projektem je londýnský mrakodrap The Shard — Střep. Kromě toho je známou propagátorkou oboru: píše popularizační články a vystupuje v televizi nebo na konferencích typu TED. Stavět (2018) je její první kniha. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 599 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme už 20 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se