• Rok vydání 2020
 • Počet stran 359
 • ISBN 978-80-7577-628-0
 • Rozměr 160×230 mm
 • Překlad Azita Haidarová, Linda Kaprová
 • Díl 2

Když věříte na trolly, jste prostě jenom zvláštní, ale když víte, že existují, je to jako prokletí. 

U severní hranice Švédska odchytí lesníci neobvykle velkého vlka. Rozhodnou se ho převézt zpět do Finska, avšak do cíle nikdy nedorazí. Jednoho z nich tato událost natolik poznamená, že zapudí vlastní rodinu. 

Susso a Diana si byly tak blízké, jako by byly jednou bytostí, ale pak se vzájemně odcizily. Diana se odstěhovala a stala se lékařkou, Susso zůstala ve vesnici a nestala se ničím — až na to, že je lovkyní trollů. Když Diana přijede do rodné vesnice navštívit Susso, netuší, že se vrhá do něčeho, co bude mít nedozírné důsledky. 

Deset let se Sussina matka Gudrun obávala, že skončí zdánlivý klid, v němž poslední roky žila. A ten okamžik právě nastal. Z psychiatrické léčebny utekl Lennart Brösth a Gudrun nepochybuje o tom, že nezapomněl, kdo zavinil zánik jeho sekty. 

Celý popis

Napětí hraje v tomto románu první housle; samozřejmě že ležím v posteli dlouho do noci a čtu, protože nemůžu přestat. A samozřejmě že v mém vnímání světa dojde k nějakému chvilkovému posunu a naráz mám dojem, že zvířata opravdu mohou měnit podobu. […] Spjut není žádná druhá Kerstin Ekmanová — ani stylisticky, ani obsahově —, ale když si představíte, jak jí na rameni sedí malý Stephen King v podobě hraboše a velí, kudy se mají prsty po klávesnici rozběhnout, budete mít docela dobré ponětí o tom, co tento Spjutův žánrově těžko zařaditelný román vlastně je.
- Therese Erikssonová, Svenska Dagbladet 

 

 • Napětí hraje v tomto románu první housle; samozřejmě že ležím v posteli dlouho do noci a čtu, protože nemůžu přestat. A samozřejmě že v mém vnímání světa dojde k nějakému chvilkovému posunu a naráz mám dojem, že zvířata opravdu mohou měnit podobu. […] Spjut není žádná druhá Kerstin Ekmanová — ani stylisticky, ani obsahově —, ale když si představíte, jak jí na rameni sedí malý Stephen King v podobě hraboše a velí, kudy se mají prsty po klávesnici rozběhnout, budete mít docela dobré ponětí o tom, co tento Spjutův žánrově těžko zařaditelný román vlastně je.
  - Therese Erikssonová, Svenska Dagbladet 

   

 • Spjut Stefan Foto: © Sofia Runarsdotter

  Stefan Spjut

  (nar. 1973) vyrostl u jezera Mälaren a vystudoval žurnalistiku na univerzitě ve Stockholmu. Pracoval jako literární kritik ve švédském deníku Svenska Dagbladet a kulturní editor v Norrbottens-Kuriren. Debutoval v roce 2008 románem Fiskarens garn (Rybářské sítě). Stallo je jeho druhá kniha a je srovnávána s ranými díly Stephena Kinga. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 599 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme už 20 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se