• Rok vydání 2013
  • Počet stran 541
  • ISBN 978-80-7294-853-6
  • Rozměr 160×230 mm
  • Překlad Azita Haidarová
  • Díl 1

Léto roku 1978. Z chaty v dalarnských lesích ve Švédsku beze stopy zmizí malý chlapec. Jeho matka tvrdí, že ho unesl obr. Hocha už nikdy nenajdou. 

Rok 1987, národní park Sarek v Laponsku. Gunnar Myrén, který se specializuje na fotografování divokých zvířat, zachytí ze svého letadla zvláštní výjev: medvěda uhánějícího přes močály, jemuž sedí na zádech podivné stvoření podobné dítěti, avšak chlupaté a s dlouhým ocasem. Vypadá jako opička, ale opice to není. Není to ani člověk, ani zvíře. Fotograf se domnívá, že zachytil trolla. 

Rok 2004. Susso Myrénová vytvoří webovou stránku věnovanou trollům a skřítkům. Snaží se najít důkaz, který by potvrdil jejich existenci. Tuto posedlost zdědila po svém dědovi, známém fotografovi divoké přírody. Jednou Susso zatelefonuje cizí žena a oznámí jí, že před svým domem zpozorovala malé podivné stvoření, které sledovalo ji i jejího čtyřletého vnuka. Susso vezme fotopast a okamžitě se za starou paní rozjede. Začíná děsivá výprava do neznáma… 

Stallo je napínavý román na pomezí žánrů. Je to obdivuhodně napsaná kniha o trollech, démonech v nás a o vztazích s našimi dětmi, přírodou a zvířaty. 

Celý popis

Švédské vypravěčské umění ve své nejlepší podobě.
– Metro 

Něco vám povím: přečtěte si to! Tento román má v sobě prvky magického realismu, fantasy, pohádky a notnou dávku napětí ve stylu Ernesta Hemingwaye.
– Norrländska Socialdemokraten 

Stefan Spjut napsal v mnoha ohledech klasický thriller. Přes pět set stran neutuchajícího napětí. Kniha plná trollů a jiných bájných postav, které vycházejí přímo z nitra severské kultury. Okouzlila mě.
– Landskrona Posten 

Nevěděl jsem, co mám od Stefana Spjuta čekat. Rozhodně jsem neočekával ságu o trollech pro dospělé. Ale musím říct, že je opravdu působivá, zcela uvěřitelná a velice napínavá.
– Knižní blog Bloggbohemen 

Využít prvků švédského folkloru jako základu pro thriller byl opravdu vynikající nápad. Tato kniha je jako celek velice originální, napínavá a poutavá. Stefan Spjut je výjimečný literární objev.
– Knižní blog Läsa och Lyssna 

  • Neplatíte poštovné ani balné
  • Ušetříte 15 %
  • Knihy vydáváme už 20 let

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se