Poštovné zdarma od 600 Kč
254 Kč
Běžná cena: 299 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
  • Rok vydání 2011
  • Počet stran 398
  • ISBN 978-80-7294-520-7
  • Překlad Iva Kratochvílová
  • Díl 4

Nikdo, kdo byl tenkrát na místě činu, na ten případ nezapomene. Jedné horké srpnové noci roku 1966 je ve Frankfurtu brutálně zavražděna prostitutka. Brzy začnou kolovat zvěsti, že se jedná o další „případ Nitribittová“. Rosemarie Nitribittová byla prostitutka, jejíž smrt v roce 1957 způsobila v Německu skandál. A opravdu — i v případě Rosenherzové zůstal viník neodhalen. 

O čtyřicet let později je přepadena Tereza, těhotná přítelkyně hlavního komisaře Marthalera. Vyvázne s těžkým zraněním. Policista dostane tip — měl by se znovu pořádně podívat na starý případ. Marthaler se však bude muset postavit mocným protivníkům, kteří se snaží ututlat své dřívější hříchy. Spis Rosenherzová musí zůstat za každou cenu uzavřený. 

Celý popis

Seghersovy postavy jsou opravdoví lidé, jeho romány se odehrávají na reálných místech a případy jsou skutečné nebo alespoň takové, které by se ve skutečnosti mohly stát. To je pravděpodobně tajemství úspěchu jeho kriminálních románů, z nichž se doposud všechny staly bestsellery.
– Hans Riebsamen, Frankfurter Allgemeine Zeitung 

Na Seghersových frankfurtských detektivkách je pozoruhodné to, že autorovi nejde jen o kriminální případy a jejich rozuzlení. Jde mu především o lidi a o strasti, které je potkávají. Nepíše ale žádné sociologické případové studie zakuklené do formy krimi, nýbrž literaturu, která realisticky a bez falešných iluzí vykresluje současný stav společnosti. A jejím hlavním tématem je to, co stojí v centru každé opravdové literatury: vztah viny a trestu. Že se mu mimo to daří udržet vysokou literární úroveň a napětí, je jen další z předností jeho knih.
– Peter Henning, Süddeutsche Zeitung 

Kriminální příběhy Jana Segherse jsou psychologicky propracované a napínavé.
– Hamburger Morgenpost 

  • Poštovné zdarma u objednávek nad 599 Kč
  • Ušetříte 15 %
  • Knihy vydáváme už 20 let

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se