MENU

Sestry sudičky

Poštovné zdarma od 999 Kč
280 Kč
Doporučená cena 329 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
 • Rok vydání 2012
 • Počet stran 397
 • ISBN 978-80-7294-640-2
 • Překlad Tomáš Kačer

Otec tří sester, profesor Andreas, hovoří převážně v Shakespearových verších, své nejhlubší pocity sděluje „slovy muže, který je už téměř čtyři sta let mrtvý“. Zatímco jiné děti se v idylickém univerzitním městečku Barnwell dívají na televizi, Andreasovy dcery, pojmenované po Shakespearových hrdinkách Rose (Rosalind; Jak se vám líbí), Bean (Bianca; Zkrocení zlé ženy) a Cordy (Cordelia; Král Lear), chodí do knihovny. Jsou do knih tak ponořené, že jsou si sice blízké, nenaučily se však spolu vycházet. „Chápejte, my se navzájem milujeme, jen se prostě nemáme moc rády.“ A nyní se po mnoha letech vracejí domů, protože jejich matka umírá na rakovinu… Při péči o maminku jsou však všechny tři ponořené do svých vlastních problémů, každá prožívá svůj vlastní zápas o to, aby skutečně dospěla a zároveň nalezla místo, které by mohla nazývat svým domovem. 

Úspěšný a čtivý debut americké spisovatelky Eleanor Brownové je vtipný a vážný zároveň. Díky tomu, že Brownová celý román vypráví v první osobě množného čísla, zachycuje propojení sester i na stylistické rovině. 

Celý popis

Největším riskem románu je vyprávění v první osobě množného čísla. Tento neotřelý postup tu ovšem funguje báječně. […] Tři sestry vypravují společně celý příběh a jejich neskutečné „my“ se dotýká osobních úzkostí a prohřešků každé z nich.
– Ron Charles, Washington Post 

Zářivý literární debut… plný poutavé rozkoše.
– Publishers Weekly 

I když žádnou sestru nemáte, po přečtení tohoto živého a naprosto podmanivého románu se vám bude zdát, jako byste ji měli. Eleanor Brownová zručně váže a potom přetíná gordický uzel sesterství.
– Sarah Blakeová 

 • Největším riskem románu je vyprávění v první osobě množného čísla. Tento neotřelý postup tu ovšem funguje báječně. […] Tři sestry vypravují společně celý příběh a jejich neskutečné „my“ se dotýká osobních úzkostí a prohřešků každé z nich.
  – Ron Charles, Washington Post 

  Zářivý literární debut… plný poutavé rozkoše.
  – Publishers Weekly 

  I když žádnou sestru nemáte, po přečtení tohoto živého a naprosto podmanivého románu se vám bude zdát, jako byste ji měli. Eleanor Brownová zručně váže a potom přetíná gordický uzel sesterství.
  – Sarah Blakeová 

 • Brownová Eleanor Foto: © Joe Henson

  Eleanor Brownová

  se narodila ve Washingtonu, žila na různých místech Spojených států a také v Anglii. Nyní se usadila v Coloradu, kde žije se svým manželem, spisovatelem a hvězdou nových médií J. C. Hutchinsem. Její texty se objevují v různých antologiích a časopisech, debutový román Sestry sudičky se stal bestsellerem a objevil se ve všech hlavních žebříčcích prodejnosti. Postupně vychází v dalších jazycích. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se