• Rok vydání 2019
 • Počet stran 461
 • ISBN 978-80-7577-959-5
 • Rozměr 135×205 mm
 • Překlad Hana Vrábelová

Žij v sedle. Zemři na divočákovi. 

Taková je víra poloorků obývajících zemi Lot. Patří k bratrstvům známým jako kopyta; tito bývalí otroci střeží svůj neutěšený kraj na hřbetech obřích divokých prasat, speciálně šlechtěných k boji. Jsou tím jediným, co stojí mezi dekadentním srdcem ušlechtilého Hispartského království a divokými tlupami čistokrevných orků. 

Šakal střeží svůj kraj spolu s Šedými bastardy, jedním z osmi kopyt, která přežila kruté obléhání Lotu. Protože je mladý, prohnaný a velice ctižádostivý, navrhuje sesadit tyranského zakladatele Bastardů, válečníka zvaného Claymaster. Šakalův nebezpečný pokus o puč podpoří Kaňour, zuřivý kříženec s větším množstvím orkské než lidské krve, a Nádherná, jediná jezdkyně ze všech kopyt. 

Když kvůli příchodu cizího čaroděje vyjde podlá zrada najevo, Šakalovy plány končí ve zmatku a nejistotě. On sám se ocitá v sedle se zajatou elfskou dívkou, jejíž přítomnost začne narušovat jeho spojenectví. S blížícím se anarchickým krvavým rituálem Měsíce zrádců se Šakal musí rozhodnout, komu zůstane věrný, a najít si své místo ve světě, který odměňuje jen zlomyslné. 

Celý popis

Tohle je rozhodně nejšpinavější fantasy, jaké jsem kdy četl, poráží dokonce i Temné bratrstvo — asi tak o faktor deset… možná i sto. Tato kniha se mi vážně líbila. Má charisma. Je velmi zábavná, směřuje k vzrušujícímu závěru a nutí mě těšit se na další.
- Mark Lawrence, spisovatel 

Špinavý, krví nasáklý skvost, který působí jako Šílený Max odehrávající se v Tolkienově Středozemi. Mistrovské dílo fantasy.
- Kirkus Reviews 

 • Tohle je rozhodně nejšpinavější fantasy, jaké jsem kdy četl, poráží dokonce i Temné bratrstvo — asi tak o faktor deset… možná i sto. Tato kniha se mi vážně líbila. Má charisma. Je velmi zábavná, směřuje k vzrušujícímu závěru a nutí mě těšit se na další.
  - Mark Lawrence, spisovatel 

  Špinavý, krví nasáklý skvost, který působí jako Šílený Max odehrávající se v Tolkienově Středozemi. Mistrovské dílo fantasy.
  - Kirkus Reviews 

 • French Jonathan Foto: © Casey Gardner

  Jonathan French

  je americký autor fantasy, který žije v Atlantě. Své vypravěčské schopnosti si nejprve tříbil tvorbou RPG příběhů, které se později staly základem jeho fantastických světů. Debutoval ságou The Autumn’s Fall (Podzimní pád, 2012—2014), jíž se dostalo kladného přijetí. Do širšího povědomí se však dostal až díky knize Šedí bastardi (2015), vydanou vlastním nákladem, která se setkala s nebývalým úspěchem, což zaujalo velké nakladatele. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 599 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme už 20 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se