MENU
Poštovné zdarma od 999 Kč
314 Kč
Doporučená cena 369 Kč
Koupit
 • Rok vydání 2019
 • Počet stran 408
 • Dostupné ve formátech PDF, ePub, MobiPocket
 • ISBN 978-80-7577-821-5
 • Rozměr 135×205 mm

Rituál — tajemný obřad, během něhož se ze dne na den stanete dospělými. Po Soudcově rozhodnutí už nic nebude stejné jako dřív. 

Ve světě, kde je magie každodenní součástí života, lesy ukrývají dávná tajemství a vlastní vůli mohou mít i kameny, oslaví Edra a její kamarádky už brzy šestnácté narozeniny. Více než závěrečné zkoušky ve škole je však trápí Rituál a otázka, kým se v životě stanou. Něco tady totiž nehraje. 

O tom, jak vlastně Rituál probíhá a nakolik mohou o svém osudu rozhodovat ony samy, nechce nikdo mluvit. A jelikož dívky nehodlají jen nečinně čekat, vydávají se pátrat na vlastní pěst. Cesta je dovede až k základním otázkám dotýkajícím se jejich životů a postaví je tváří v tvář zlu, které se do jejich světa snaží proniknout. 

Celý popis

Na nejnižším ochozu přímo před užaslými dívkami stála vysoká vyzáblá žena s dlouhatánskými rozježenými vlasy barvy bouřkového nebe, oblečená do šedavé pytlovité tuniky. Nedalo se poznat, jak je stará, mohlo jí být pětadvacet stejně dobře jako padesát. Měla orlí nos, bílou pleť a černé kruhy pod očima, které na ně hleděly se sžíravou intenzitou. Kolem krku se jí houpalo nezměrné množství šňůrek, na nichž byly zavěšeny různě velké kusy pergamenu, a tvořily tak poněkud výstřední náhrdelník. 

Ani jedna z nich se neodvažovala pohnout. Celé to trvalo neuvěřitelně dlouho. 

Žena si je beze spěchu prohlížela, jako by snad nikdy neviděla trojici patnáctiletých holek, a Edra měla co dělat, aby se neskácela k zemi. 

Bylo zcela zjevné, že se poprvé setkává s opravdovou čarodějnicí.
- ukázka z knihy 

 • Na nejnižším ochozu přímo před užaslými dívkami stála vysoká vyzáblá žena s dlouhatánskými rozježenými vlasy barvy bouřkového nebe, oblečená do šedavé pytlovité tuniky. Nedalo se poznat, jak je stará, mohlo jí být pětadvacet stejně dobře jako padesát. Měla orlí nos, bílou pleť a černé kruhy pod očima, které na ně hleděly se sžíravou intenzitou. Kolem krku se jí houpalo nezměrné množství šňůrek, na nichž byly zavěšeny různě velké kusy pergamenu, a tvořily tak poněkud výstřední náhrdelník. 

  Ani jedna z nich se neodvažovala pohnout. Celé to trvalo neuvěřitelně dlouho. 

  Žena si je beze spěchu prohlížela, jako by snad nikdy neviděla trojici patnáctiletých holek, a Edra měla co dělat, aby se neskácela k zemi. 

  Bylo zcela zjevné, že se poprvé setkává s opravdovou čarodějnicí.
  - ukázka z knihy 

 • Šík Jan-Marek Foto: © Daniela Riedlová

  Jan-Marek Šík

  (nar. 1988) vystudoval švédštinu a finštinu a teorii vyprávění, v současnosti působí na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity, kde přednáší finskou literaturu. Vytrvale se pohybuje okolo kultury, příležitostně překládá, píše recenze a hraje na basovou kytaru. V roce 2019 debutoval spolu se svou ženou románem Rituál

  Více
  Šíková Lenka Foto: © Daniela Riedlová

  Lenka Šíková

  (nar. 1988) stejně jako její muž píše od dětství. Po studiích francouzštiny, lingvistiky a fonetiky pracuje v oboru a stará se o tři malé děti. Ve zbývajícím čase zpívá a hraje na harfu v metalové kapele, zahradničí, šije a maluje. V roce 2019 debutovala spolu se svým manželem románem Rituál

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se