Upozorňujeme, že osobní odběr objednávek a nákup knih v redakci je možný pouze v pondělí 20.5. Ve dnech od 21. do 24.5. jsme na Světě knihy v Praze. Pro e-shopové objednávky zasílané Českou poštou a GLS se nic nemění. Děkujeme za pochopení.
MENU

Římské prázdniny

Poštovné zdarma od 999 Kč
169 Kč
Doporučená cena 199 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
  • Rok vydání 2005
  • Počet stran 192
  • ISBN 80-7294-142-9
  • Překlad Martina Vašíková

Tématem povídkového souboru současné ruské prozaičky a dramatičky, jejíž díla vycházejí v několika evropských jazycích, jsou především vztahy mezi mužem a ženou. Její pohled zaujme citem pro detail, humorem, ironií. Autorka často nechává své příběhy otevřené, neopouští hrdinu až na konci příběhu, ale právě v jeho nejdramatičtějším momentu - před závažným rozhodnutím. A zde dává prostor čtenáři, aby se zamýšlel nad přečteným, nad sebou samým, nad paralelami příběhu se svým vlastním životem... Titulní povídka knihy líčí autorčino setkání se slavným italským režisérem F. Fellinim. 

Ptáme-li se, co stojí za čtenářským úspěchem knih Viktorie Tokarevové, tak kromě vděčného tématu lásky a partnerských vztahů, pojednávaného s citem, pochopením a humorem, je to především, řekněme, čtenářská vstřícnost. Její tradicí prověřený způsob vyprávění vychází vstříc i méně zkušeným čtenářům, aniž by se však podbízela; naopak přispívá ke kultivaci. Tokarevová není experimentátorka, nevytvořila styl ani novou formu, jde prostě jen svým vlastním způsobem ve stopách předchůdců v žánru realistické povídky ze života obyčejných lidí. A je příjemno ji číst, což zdaleka není málo.
z doslovu Michala Sýkory 

Celý popis
  • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
  • Ušetříte 15 %
  • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se