MENU

Rašeliniště

Poštovné zdarma od 999 Kč
280 Kč
Doporučená cena 329 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
 • Rok vydání 2018
 • Počet stran 296
 • Dostupné ve formátech PDF, ePub, MobiPocket
 • ISBN 978-80-7577-462-0
 • Rozměr 135×205 mm
 • Překlad Karolína Kloučková

Kdysi dávno tu pochovávali oběti bohům a říká se, že lidé tady beze stop mizejí ještě dnes.  

Rašeliniště je opuštěná krajina s přikrčenými borovicemi, lukami zahalenými v mlze a nepevnou, propadající se půdou. Právě sem přijíždí bioložka Nathalie, aby dokončila experimenty pro svou doktorskou práci o zeminách. Nepřijíždí ovšem pouze kvůli výzkumu — její temná fascinace mokřady souvisí s traumatickým zážitkem z minulosti, který ji doposud děsí. 

Jednoho dne je v rašeliništi nalezen muž v bezvědomí, jemuž — podobně jako při prastarých rituálech s lidskými oběťmi — někdo naplnil kapsy mincemi. Nathalie a policejní fotografka Maja Lindeová společně pronikají vrstvami vzpomínek i rašelinných půd až k šokujícímu odhalení dávno ukrytých tajemství. 

Celý popis

Nová výrazná autorka, úžasné prostředí a kvalitní text — to vše, spolu s nesnesitelným napětím, čtenáře snadno naláká. Cestičkami protkané mlhavé rašeliniště s nádechem nadpřirozena je jednou z postav celého příběhu.
- Marjolein Schurinková 

Debut Susanne Janssonové je starý dobrý thriller. Mlžné rašeliniště a okolní příroda zlověstně ožívají. Hranice mezi životem a smrtí, přírodou a člověkem, realitou a mýty je zachycena obrazy, které až berou dech. Na mokřady už se nikdy nebudu dívat stejně jako dřív.
- Accent Magazin 

 • Nová výrazná autorka, úžasné prostředí a kvalitní text — to vše, spolu s nesnesitelným napětím, čtenáře snadno naláká. Cestičkami protkané mlhavé rašeliniště s nádechem nadpřirozena je jednou z postav celého příběhu.
  - Marjolein Schurinková 

  Debut Susanne Janssonové je starý dobrý thriller. Mlžné rašeliniště a okolní příroda zlověstně ožívají. Hranice mezi životem a smrtí, přírodou a člověkem, realitou a mýty je zachycena obrazy, které až berou dech. Na mokřady už se nikdy nebudu dívat stejně jako dřív.
  - Accent Magazin 

 • Janssonová Susanne Foto: © Emelie Asplundová

  Susanne Janssonová

  (1972–2019) pocházela ze švédského Ĺmĺlu. Kvůli práci v reklamě se přestěhovala do Göteborgu a posléze zakotvila v New Yorku, kde studovala fotografii. Po návratu do Švédska pracovala jako fotografka na volné noze a zároveň se věnovala studiu žurnalistiky. V roce 2018 jsme vydali její román Rašeliniště. Susanne Janssonová zemřela po delší nemoci v srpnu roku 2019. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se