Upozorňujeme, že osobní odběr objednávek a nákup knih v redakci je možný pouze v pondělí 20.5. Ve dnech od 21. do 24.5. jsme na Světě knihy v Praze. Pro e-shopové objednávky zasílané Českou poštou a GLS se nic nemění. Děkujeme za pochopení.
MENU

Ptáci se zlomenými křídly

Poštovné zdarma od 999 Kč
322 Kč
Doporučená cena 379 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
 • Rok vydání 2020
 • Počet stran 360
 • Dostupné ve formátech PDF, ePub, MobiPocket
 • ISBN 978-80-275-0014-7
 • Rozměr 135×205 mm
 • Překlad Tomáš Laně

Stane-li se vaším náboženstvím láska, budete se všude cítit jako doma. 

V Německu se dostane k moci Hitler a Schlimannovi se odtud stejně jako další Židé rozhodnou uprchnout. Útočiště najdou v Turecku, ale ani tam se nevyhnou problémům — vojenské převraty vnášejí do země nepokoje a nejistotu. Oni sami se v novém domově musejí vyrovnat s cizí kulturou, a navíc se opět setkají s antisemitismem. Současně je to příběh neobyčejných, silných žen. Trápení a životní zvraty Elsy, Suzan, Sude a Esry jsou úzce spjaty s otřesy, jimž je vystavena jejich vlast. 

Román založený na skutečných událostech se odehrává v období od nástupu nacistů až po věk sociálních médií. V příběhu čtyř generací odvážné židovské rodiny autorka zkoumá hlubiny hrdosti, oddanosti a vytrvalosti. 

Celý popis

Tehdejší klima bylo lásce a úctě k cizincům příznivé. V samém Istanbulu žili pospolu Řekové, Arméni a židovští či muslimští Turci. Lidé si jeden druhého vážili, v kostelích zapalovali svíčky, křesťané a Židé obětovali na muslimské hrobky. Jenže všechno se změnilo, děvenko. Moje země, která před staletími vřele přijala Židy prchající ze Španělska a ve třicátých letech moji rodinu, už není jako dřív. Ty krásné dny jsou minulostí. Jakmile se náboženství nakazilo bacilem politiky, přestalo plnit své poslání a šířit lásku.
— ukázka z knihy 

 • Tehdejší klima bylo lásce a úctě k cizincům příznivé. V samém Istanbulu žili pospolu Řekové, Arméni a židovští či muslimští Turci. Lidé si jeden druhého vážili, v kostelích zapalovali svíčky, křesťané a Židé obětovali na muslimské hrobky. Jenže všechno se změnilo, děvenko. Moje země, která před staletími vřele přijala Židy prchající ze Španělska a ve třicátých letech moji rodinu, už není jako dřív. Ty krásné dny jsou minulostí. Jakmile se náboženství nakazilo bacilem politiky, přestalo plnit své poslání a šířit lásku.
  — ukázka z knihy 

 • Kulinová Ayşe Foto: © Fethi Karaduman

  Ayşe Kulinová

  (nar. 1941 v Istanbulu) je turecká spisovatelka a novinářka. Vystudovala literární vědu a v současnosti je jednou z nejčtenějších tureckých autorek, která se proslavila svými podmanivými příběhy o lidské vytrvalosti a odvaze. Její povídky a romány byly přeloženy do mnoha jazyků a také zfilmovány. Za román Poslední vlak do Istanbulu (2002, česky 2016) získala v roce 2008 cenu Evropské rady židovských obcí. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se