Upozorňujeme, že osobní odběr objednávek a nákup knih v redakci je možný pouze v pondělí 20.5. Ve dnech od 21. do 24.5. jsme na Světě knihy v Praze. Pro e-shopové objednávky zasílané Českou poštou a GLS se nic nemění. Děkujeme za pochopení.
MENU

Přízrak z Rovenské

Poštovné zdarma od 999 Kč
161 Kč
Doporučená cena 189 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
 • Rok vydání 2003
 • Počet stran 144
 • ISBN 80-7294-083-X
 • Překlad František Benhart

Přítomná kniha Přízrak z Rovenské přináší šest ze sedmi próz stejnojmenného originálního souboru a doplňují ho dvě prózy z předešlé povídkové knihy Pohled anděla. Nad obdobným výborem Jančarových próz v němčině německá kritika konstatovala, že u něho „každá povídka rozvíjí takové bohatství motivů, idejí a vedlejších příběhů, že by z toho jiní, méně velkodušní pisatelé sestavili celé romány... tyto novely prostě patří k tomu nejlepšímu v evropské próze dneška" (Frankfurter Allgemeine Zeitung). 

Celý popis
 • Jančar Drago

  Drago Jančar

  (nar. 1948), dnes nejvýznamnější a ve světě nejznámější slovinský spisovatel, je takřka rovným dílem prozaikem, dramatikem a esejistou. Tematický rejstřík jeho děl je velmi široký, a to jak v prostoru, tak v čase. Od samého začátku ho přitahovala problematika svobody člověka, konfliktu jedince a společnosti. Nikdy nebyl pouhým popisovatelem reality, vždycky tíhl k hloubkám, k odestírání neznámého či pozastřeného, a to zejména v člověku samém. Jeho próza, která vyšla doposud v šesti románech a šesti knihách novelistických, budí ve světě neobyčejný zájem a je hojně překládána. Z těch nejdůležitějších jsou to např. sbírky povídek Smrt u Panny Marie Sněžné (1985), Pohled anděla (1993), romány Galejník (1978), Polární záře (1984), Katarina, páv a jezuita (2000); sbírky esejí Terra incognita (1989), Krátká zpráva z dlouho obléhaného města (1994). U nás dosud vyšlo Jančarovi šest knižních titulů - vedle dlouhé řady otištění časopiseckých. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se