Upozorňujeme, že osobní odběr objednávek a nákup knih v redakci je možný pouze v pondělí 20.5. Ve dnech od 21. do 24.5. jsme na Světě knihy v Praze. Pro e-shopové objednávky zasílané Českou poštou a GLS se nic nemění. Děkujeme za pochopení.
MENU

Povídání pro děti

Poštovné zdarma od 999 Kč
169 Kč
Doporučená cena 199 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
 • Rok vydání 2006
 • Počet stran 76
 • ISBN 80-7294-202-6
 • Překlad Petra Koryčánková
 • Ilustrátor Fero Lipták

Bichselovo Povídání pro děti (Kindergeschichten, 1969) patří k nejčtenějším dětským knihám a po právu bylo oceněno Německou výroční cenou za nejlepší dětskou knihu. Od té doby vyšlo v mnoha reedicích. S mistrovskou jednoduchostí vypráví Bichsel příběhy, na jejichž počátku stojí obyčejná lidská pochybnost: Je to doopravdy tak? A proč? Hrdiny Bichselových příběhů jsou podivíni, rebelové vzpírající se přijímat všeobecně sdílené pravdy o světě a věcech v něm - jsou to zvědavé hlavy nepřestávající se dětsky ptát: Je Země doopravdy kulatá? A proč se vlastně stolu říká stůl? 

Celý popis
 • Peter Bichsel

  Švýcarský autor Peter Bichsel (nar. 1935) patří k nejvýznamnějším švýcarským spisovatelům 20. století. Vystudoval pedagogiku a než se roku 1968 vydal na dráhu spisovatele, pracoval jako učitel. V českém překladu dosud vyšel pouze Bichselův román Roční období a se značným zpožděním se teď k němu přidává Povídání pro děti. Bichsel sám o sobě rád prohlašuje, že není žádný "velký psavec", ze všeho nejraději že se nudí. Není divu, že ho kritika zařadila k mistrům malých forem - jeho zatím poslední román Cherubín Hammer a Cherubín Hammer si svým mistrovstvím v tomto směru u kritiky vysloužil titul "román v pilulce". Jeden z nejvlivnějších německých literárních kritiků Marcel Reich-Ranicki ho ve svém slavném Kánonu usadil hned vedle Heinricha Heineho a Johanna Wolfganga Goetha. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se