• Rok vydání 2017
  • Počet stran 350
  • ISBN 978-80-7577-104-9
  • Rozměr 135×205 mm
  • Překlad Hana Švolbová

V lednu 2014 mi lékaři diagnostikovali rakovinu. Kniha Pohyblivý písek však kupodivu není o smrti a zkáze, nýbrž o tom, co to znamená být lidskou bytostí. Prošel jsem cestou od dětství až do dnešních dnů a vyprávěl jsem o událostech, které na mě měly určující vliv, a také o lidech, kteří nám ukázali nové možnosti. Píšu o ženách a mužích, které jsem nepotkal, ale byl bych si to přál. Píšu o lásce a žárlivosti i o odvaze a strachu. A o tom, jaké je to žít s nemocí, která vás ohrožuje na životě. 

Tato kniha vypráví také o malířích před čtyřiceti tisíci lety, kteří si pro své umění vybrali ta nejtemnější místa v jeskyních. Anebo o strašidelných příšerách, které se pokusíme udržet v hlubokých slujích pod švédskou půdou. 

Je to kniha o lidskosti a o tom, jak jsem žil svůj život. A v neposlední řadě také o radosti z žití, která se vrátila, když se mi podařilo vyhrabat se z pohyblivého písku, který mě málem stáhl pod zem. 

Celý popis

Pohyblivý písek definuje Mankellův život nikoliv jeho koncem, ale tvůrčím a humanitárním posláním, jež ho naplňovalo…
- Financial Times 

Výjimečně dojemná labutí píseň… Čtenář si uvědomí, že Mankella nikdy nepoháněl hněv, nýbrž droboučká, křehká naděje, a že jeho slova a skutky pomohou v boji za spravedlivější svět.
- The Independent 

Poutavé dílo od jednoho z nejznámějších švédských autorů od dob Augusta Strindberga… Pohyblivý písek stojí na pomezí eseje a memoárů a zasvěceně se zaobírá uměním, náboženstvím, dětstvím a také nemilosrdností naší smrti. Málokterý spisovatel dokázal psát o záhadě konce života s takovým zaujetím.
- Evening Standard 

  • Neplatíte poštovné ani balné
  • Ušetříte 15 %
  • Knihy vydáváme už 20 let

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se