Upozorňujeme, že osobní odběr objednávek a nákup knih v redakci je možný pouze v pondělí 20.5. Ve dnech od 21. do 24.5. jsme na Světě knihy v Praze. Pro e-shopové objednávky zasílané Českou poštou a GLS se nic nemění. Děkujeme za pochopení.
MENU

Pohádky pro neposlušné děti a jejich starostlivé rodiče

Poštovné zdarma od 999 Kč
254 Kč
Doporučená cena 299 Kč
Koupit
 • Rok vydání 2014
 • Počet stran 184
 • ISBN 978-80-7491-068-5
 • Překlad Miroslav Zelinský
 • Ilustrátor Jozef Danglár Gertli

MÁTE DOMA DÍTĚ, KTERÉ SE DLOUBÁ V NOSE, JE ZAPOMNĚTLIVÉ, LENIVÉ, LAKOMÉ NEBO HUBATÉ? HLEDÁTE DOBROU POLEPŠOVNU, KTERÁ VAŠE DÍTĚ ZACHRÁNÍ PŘED CELOŽIVOTNÍ NEPOSLUŠNOSTÍ? UŽ NEHLEDEJTE. Z TÉTO KNIHY SE VAŠE DÍTĚ KONEČNĚ DOZVÍ, CO HO ČEKÁ, KDYŽ BUDE NEPOSLUŠNÉ! 

Legendární slovenský bestseller, který má tisíce nadšených fanoušků, ale také stejně mnoho odpůrců, vychází v novém českém překladu a s novými doplněnými ilustracemi. Pohádky o dětech, které jsou postižené různými druhy neposlušnosti, plné černého humoru a neobyčejných strašidel, vyvolávají ve spojení s Danglárovými ilustracemi hurónský smích u dětí, ale i u rodičů. Kniha se stala oblíbenou dětskou četbou a suverénně vede jako nejčtenější knížka na školních recitačních a interpretačních soutěžích. Dočkala se pěti divadelních zpracování na Slovensku i v České republice a vyšla také na CD, českou verzi načetla Aňa Geislerová. 

Pohádky pro neposlušné děti a jejich starostlivé rodiče jsou v novém rozšířeném vydání a v nové typografické úpravě připravené pro novou generaci malých neposluchů a jejich zoufalých rodičů a jsou zaručenou výchovnou pomůckou poslední instance s úspěšností 97,3 procenta. 

Nové rozšířené vydání 

Čtrnáct pohádek 

+ pomocný slovník 

+ test neposlušnosti 

+ přesvědčovací argumentář 

Celý popis

POKUD NECHCETE, ABY VÁS DĚTI PŘIVEDLY DO HROBU, PŘEČTĚTE SI TUTO KNIHU.
– PROF. HERMANN KOSTIŽER, SPECIALISTA NA BOJ S DĚTSKOU NEPOSLUŠNOSTÍ 

 • POKUD NECHCETE, ABY VÁS DĚTI PŘIVEDLY DO HROBU, PŘEČTĚTE SI TUTO KNIHU.
  – PROF. HERMANN KOSTIŽER, SPECIALISTA NA BOJ S DĚTSKOU NEPOSLUŠNOSTÍ 

 • Taragel Dušan Foto: © Peter Procházka

  Dušan Taragel

  Narodil se roku 1961 v Bratislavě. Knižně debutoval v roce 1997 Pohádkami pro neposlušné děti a jejich starostlivé rodiče. Kniha se v krátké době stala velmi úspěšnou doma i v zahraničí. Jako autor se podílel na knihách Sekerou & nožem (1999, spoluautor Peter Pišťanek), Roger Krowiak (2002, sestavovatel, česky 2004), Sex po slovensku 12 (antologie erotických povídek, 2004, 2005, sestavovatel, první z nich česky 2005), Vražda jako společenská událost. Základy společenského chování při vraždě (2006, česky 2007), Jánošík! Pravdivý příběh (komiks o legendárním zbojníkovi, spoluautor Jozef Gertli Danglár, 2006) a Polrok bez sexu (erotické povídky pro ženy, 2013). Je autorem scénáře televizního filmu Baščovanský & zať (1995), psal také publicistiku a scénáře pro sitkomy a televizní seriály. V současnosti pracuje jako editor pro Slovenský rozhlas a televizi (RTVS). 

  Více
  Danglár Gertli Jozef Foto: © z archivu autora

  Jozef Danglár Gertli

  Narodil se roku 1962 v Detvě. Vystudoval střední uměleckoprůmyslovou školu, několik let strávil v různých zaměstnáních (kulisář, restaurátor, geofyzik). Na VŠVU v Bratislavě navštěvoval ateliéry Jána Lebiše, Albína Brunovského a Juraje Bartusze, věnoval se ilustrační tvorbě a později také velkoformátové malbě. Ilustroval dnes už kultovní knihy Petra Pišťanka, Dušana Taragela, Egona Bondyho, Stanislava Štepky, knihu Roger Krowiak (Cena ministra kultury), exkluzivní svazek Posledný bohém, věnovaný Karolu Duchoňovi (oceněný jako Kniha roku 2020) či kompletní dílo Cormaka McCarthyho. Jeho práce zdobí obálky více než osmdesáti knižních titulů zejména českých a slovenských nakladatelství. Ve volné tvorbě se nejčastěji věnuje realistické malbě s figurálními motivy, což je charakteristické pro celé jeho dílo. Nepravidelně vystavuje doma i v zahraničí. Tvrdí o sobě, že je „starý federalista“. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se