• Rok vydání 2015
  • Počet stran 383
  • ISBN 978-80-7491-246-7
  • Rozměr 135 x 205 mm
  • Překlad Luisa Robovská
  • Díl 1

Hranice mezi státy mizí stejně jako hranice mezi přítelem a nepřítelem, pravdou a lží, minulostí a přítomností. 

Začátek osmdesátých let, Damašek. Bezejmenný americký špion opouští své dvouměsíční dítě a nechává je nejistému osudu. Celý život ho pak tíží vina a vydává se kamkoliv, kde mu nebezpečí a stres umožní zapomenout — do Libanonu, Afghánistánu či do Iráku. 

O třicet let později se Klaře Walldéenové, mladé švédské zaměstnankyni Evropského parlamentu, nečekaně ozve její bývalý přítel Mahmúd Šammúš a naléhavě ji požádá o schůzku. Sdělí jí, že se dostal na stopu citlivých informací o amerických tajných operacích. Mahmúd a Klara se stanou terčem agentů cia, kteří mají za každou cenu zabránit zveřejnění informací a zamezit tak mezinárodnímu skandálu. 

V Bruselu mezitím oportunistickému švédskému lobbistovi Georgi Lööwovi přidělí děsivého klienta a temný úkol… 

Celý popis

Zander píše vybroušeným literárním stylem, a tak je snadné pochopit, proč se jeho thriller stal v Evropě bestsellerem.
Publishers Weekly 

Agent CIA pracující v hlubokém utajení se v elektrizujícím thrilleru žene přes půl světa zachránit svou dceru, kterou opustil jako dvouměsíční holčičku — tato mezinárodní senzace, označovaná za „setkání seriálu Homeland (na ČT pod názvem Ve jménu vlasti) s Larssonovou trilogií Milénium“, ohlašuje příchod nového mistra, s jistotou kráčejícího ve stopách Stiega Larssona, Johna le Carrého a Grahama Greena.
Z obálky amerického vydání 

Pokud si někdo stále myslí, že bruselská expertokracie je nudná, Zanderův debut Plavec — realistický politicko-špionážní thriller — s konečnou platností dokazuje, že opak je pravda.
Die Welt 

Mezinárodní thriller, jehož tempo a intenzita se vyrovnají příběhům Jasona Bourna… Zander obratně cestuje z minulosti do současnosti, ze Švédska do Sýrie, do Washingtonu a zase zpátky a splétá přitom stále napjatější pavučinu intrik a pochybností… Tento trhák s nečekaným rozuzlením neodložíte, dokud jej nepřečtete do konce.
Kirkus Reviews 

  • Neplatíte poštovné ani balné
  • Ušetříte 15 %
  • Knihy vydáváme už 20 let

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se