Ostende

1936 – Léto jednoho přátelství

Poštovné zdarma od 600 Kč
212 Kč
Běžná cena: 249 Kč
  • Rok vydání 2014
  • Počet stran 165
  • ISBN 978-80-7491-245-0
  • Překlad Tomáš Dimter

Pláž, setkání spisovatelů a léto, jaké už nikdy nebude.  

Belgické přímořské letovisko s celou svou historií a vznešeností je místem, kde se sejdou ti, kdo v nacistickém Německu ztratili domov: zakázaní spisovatelé Stefan Zweig, Joseph Roth, Irmgard Keunová, Egon Erwin Kisch a Ernst Toller, Arthur Koestler a Hermann Kesten. Volker Weidermann vypráví o jejich nadějích, lásce, zoufalství – a o tom, co se stalo s jejich životy. 

Stefan Zweig přicestoval se svou milovanou Lotte a psacím strojem. Joseph Roth přijíždí navzdory zákazu alkoholu psát a trávit dovolenou se svým nejlepším přítelem. Naposledy se také zamiluje – do Irmgard Keunové, která se jen chtěla dostat pryč ze země paličů knih. Tahle láska je podobně bizarní jako přátelství mezi zámožným Zweigem a zkušeným alkoholikem Rothem, který nemá ani na to, aby si koupil kalhoty. 

A do Ostende dorazí další spisovatelé a užívají si slunce, moře, pití… Mohla by to být krásná dovolená s přáteli — kdyby se politická situace denně nezhoršovala, kdyby nebyli sledováni, kdyby jejich knihy nebyly zakázané a kdyby neztratili svou vlast. Jsou básníky na útěku, spisovateli v exilu. 

Volker Weidermann s přesností a postřehem vypráví podmanivý příběh léta krátce před začátkem druhé světové války, kdy se Zweig, Roth a Keunová sešli, aby oslavili život, jak to dokážou jen lidé bez naděje. 

Celý popis

Jaké překvapení. Volker Weidermann zkoumá malé městečko Ostende a podivuhodný vztah mezi Josephem Rothem a Stefanem Zweigem jako pod lupou. Drobné detaily jsou pod jeho pohledem náhle větší než život a některé z nejděsivějších a nejkrásnějších příběhů první poloviny dvacátého století opět ožívají.
Florian Illies, autor bestsellerové knihy 1913. Léto jednoho století 

  • Poštovné zdarma u objednávek nad 599 Kč
  • Ušetříte 15 %
  • Knihy vydáváme už 20 let

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se