Letní čtení

Letní čtení

Šárka Nováková, Hospodářské noviny, IN magazín, 25. 6. 2014

(...)

Zdařilý literární debut umně míchá realitu Rakouska-Uherska 19. století s vizí světa fungujících parapsychologických teorií.
Hynek Harr měl nakročeno k údělu obyčejného učitele matematiky s roztomilou snoubenkou Lízou a měšťáckým potenciálním tchánem. Právě faux pas v rodině jeho milé jej však přimělo zauvažovat, zda by jeho prestiž v očích otce nastávající nezvýšil vstup do některého z hojně vznikajících spolků, jejichž činností se česká společnost snažila zanechat svůj otisk v monarchii.
Osudová náhoda jej zavedla právě na sraz první české parapsychologické společnosti, jejíž členové v něm objevili nadané médium. Pokud na něj sáhne osoba obdařená silou theosofie a dalším dotekem jej propojí s jiným člověkem, zprostředkuje tak Hynkovi jeho prožitky, které si mladý muž dokáže udržet déle než kdokoli z jeho předchůdců. Celá společnost se vydává na cestu do Berlína, kde má splnit úkol vpravdě delikátní – zjistit budoucí průběh války mezi Rakouskem a Pruskem, jejíž absurditu a chaos bude mít Hynek možnost nehrdinsky zakusit. Jeho talent má ovšem i svůj rub: dokáže se totiž s cílovou osobou propojit natolik dokonale, že se jí dočasně i na několik dnů stává. Přivlastňuje si tak nejen její vzpomínky a myšlenky, ale celý její "jiný život". Kým je pak vlastně Hynek Harr?

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se