Čína pozvala na Zemi ufony a neví co s nimi

Čína pozvala na Zemi ufony a neví co s nimi

Monika Zavřelová, MF DNES, 15. 6. 2017

Problém tří těles, tak se nazývá známý astronomický fenomén popsaný už Isaakem Newtonem, ale i jedno z nejoceňovanějších sci-fi současnosti. Kdo by však čekal západní vědecko-fantastickou klasiku, plete se. Novinka Problém tří těles je totiž z Číny. 
Nečekaná odezva Autor Liou Cch-sin v knize čtenáře přenáší do silně polarizované společnosti, která se musí vyrovnat s nedávnou invazí mimozemšťanů na Zemi. Proč? Čínská vláda se totiž rozhodla v mezihvězdném boji vyrovnat ostatním a bez většího rozmyslu vyslala signál do vesmíru, který se překvapivě uchytil. Nyní se musí vrcholní političtí představitelé i ti nejobyčejnější občané vyrovnat s přicházejícími změnami a proměnou technologií. Autor celý příběh rozložil do několika dekád. Začíná v šedesátých letech minulého století a pokračuje dále, zatímco čtenář pozoruje, jak se mimozemšťané, kteří se pomalu blíží k zemi, snaží podmanit si populaci hraním poutavé počítačové hry. 
Bude i druhý díl. Problém tří těles je první částí trilogie nazvané Vzpomínka na Zemi. Na podzim chystá nakladatelstvíHost vydání druhého dílu nazvaného Černý les, který autor předlohy k seriálu Hry o trůny George R. R. Martin označil za průlomovou knihu. "Je to jedinečná směs vědecké a filozofické spekulace, konspirační teorie a kosmologie," řekl. Celou ságu, která v Číně vyšla mezi lety 2007 až 2010, pak zakončuje třetí část nazvaná Nesmrtelnost. 
Liou Cch-sin už devětkrát obdržel prestižní čínskou žánrovou cenu Galaxy a jako vůbec první Číňan si odnesl mezinárodní knižní ocenění Hugo. 

O autorovi: Monika Zavřelová, redaktorka MF DNES

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se