Upozorňujeme, že osobní odběr objednávek a nákup knih v redakci je možný pouze v pondělí 20.5. Ve dnech od 21. do 24.5. jsme na Světě knihy v Praze. Pro e-shopové objednávky zasílané Českou poštou a GLS se nic nemění. Děkujeme za pochopení.
MENU

Odporný svět

Poštovné zdarma od 999 Kč
127 Kč
Doporučená cena 149 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
 • Rok vydání 2005
 • Počet stran 134
 • ISBN 80-7294-151-8

Novela zkušené televizní dramaturgyně Aleny Müllerové je inspirována skutečnou postavou z dokumentárního filmu režisérky Heleny Třeštíkové. Takřka filmová koláž zachycuje paralelní životní osudy Artura, Marie a Karla, které se jednoho dne protnou a směřují k tragickému rozuzlení. Zpočátku běžné životní starosti a radosti, dětství a dospívání na malém městě, první lásky, tvůrčí zanícení mladého filmaře, manželské problémy, to vše se zvolna mění v osudové drama, které se stává doslova bojem o život. 

Autorka s nadhledem splétá linky a úspornými prostředky buduje silný příběh ze současnosti, v kterém nechybí humor a neotřelé postřehy. Děj se řítí kupředu bez zbytečných zákrut až k překvapivému konci a zároveň poskytuje i prostor k hlubšímu zamyšlení. Je svět skutečně takový, jak jej vnímáme? Je náš osud předem určen nebo jej můžeme sami změnit? 

Celý popis
 • Alena Müllerová

  Alena Müllerová se narodila v roce 1962 v Chomutově. Vystudovala katedru dramaturgie a scenáristiky FAMU. Jako dramaturgyně a scenáristka se zabývala zprvu hlavně dokumentárním filmem (např. spolupráce s Helenou Třeštíkovou na sběrných projektech). Od roku 1998 pracuje v České televizi, kde řídila centrum dokumentární, publicistické a vzdělávací tvorby, podílela se na přípravě programového schématu a řady úspěšných televizních formátů. Od roku 2005 se věnuje programové strategii přechodu na digitální vysílání. Byla vedoucí projektu 10. výročí listopadu 1989, koordinátorkou pořadů ke vstupu ČR do EU a v roce 2008 koordinuje projekt Osudové osmičky našich dějin. Je členkou PENklubu. Publikuje v časopisech a novinách (např. povídky pro časopis Přítomnost, fejetony pro Pražský deník, próza a poezie v časopise Host). V roce 2004 vydala v nakladatelství Host knižní prvotinu Odporný svět. Publikovala též v odborném tisku (např. práce o českém dokumentárním filmu v knize La Cinema Tchčque, sb. Eva Zaoralová a Jean-Loup Passek) 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se