Ochráním tě

 • Připravujeme
Poštovné zdarma
330 Kč
Běžná cena: 389 Kč
 • Rok vydání 2019
 • Počet stran 415
 • ISBN 978-80-7577-800-0
 • Rozměr 135×205 mm
 • Překlad Filip Drlík

Peter May se v novém detektivním románu vrací do prostředí bestsellerové trilogie z ostrova Lewis. 

Manželé Niamh a Ruairidh Macfarlaneovi vlastní hebridskou luxusní oděvní značku Ranish Tweed. Když se společně vypraví na služební cestu do Paříže, Niamh se nečekaně dozví o manželově poměru s ruskou módní návrhářkou a vzápětí se stane svědkem toho, jak Ruairidh i s milenkou zahyne při výbuchu bomby. Zatímco se pařížští policisté i jejich skotští kolegové pouštějí do vyšetřování, Niamh se v žalu vrací domů na ostrov Lewis. 

Začne se probírat vzpomínkami na svůj život s Ruairidhem a zoufale se snaží odhalit, kdo by proti jejímu manželovi mohl něco mít. Francouzská policie mezitím vyloučí možnost teroristického útoku a místo něj se přiklání k vraždě. Hlavní podezřelé se na ostrov Lewis vydává sledovat detektivní vyšetřovatelka Sylvia Braqueová. 

Jedna žena se zaobírá minulostí, druhá je ponořena do vyšetřování. Obě se však postupně přibližují k nepříteli s vražednými úmysly. 

Celý popis

Díky autorovu vybroušenému smyslu pro detail postavy přímo ožívají… Prostředí Hebrid je opět vylíčeno velmi intenzivně a podmanivě.
- Kirkus Reviews 

Autor v živých barvách vykresluje textilní průmysl, gaelštinu a hebridskou kulturu. 

- Publishers Weekly 

Netradiční kriminální příběh, jehož atmosféra se rázem promění, když autor začne vyprávět o původu vzájemné nesnášenlivosti dvou klanů — shakespearovské a děsivé.
- Coast New Zealand 

 • May Peter Foto: © Domi Photographe

  Peter May

  (nar. 1951) pochází z Glasgow, nyní žije ve Francii. Pracoval jako novinář a televizní scenárista. V současné době se živí jako spisovatel. Celosvětové renomé získal šestidílnou sérií čínských thrillerů s mladým komisařem Li Jenem a americkou soudní lékařkou Margaret Campbellovou. Do češtiny byla přeložena také Mayova úspěšná trilogie z ostrova Lewis a romány Ostrov Entry (2015), Útěk (2016) a Umrlčí cesta (2016). Nakladatelství Host vydává také detektivní sérii Akta Enzo, odehrávající se ve Francii. Na jaro 2019 připravujeme nový thriller z oblasti Hebrid Ochráním tě

  Více
 • Neplatíte poštovné ani balné
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme už 20 let

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se