Upozorňujeme, že osobní odběr objednávek a nákup knih v redakci je možný pouze v pondělí 20.5. Ve dnech od 21. do 24.5. jsme na Světě knihy v Praze. Pro e-shopové objednávky zasílané Českou poštou a GLS se nic nemění. Děkujeme za pochopení.
MENU

O spánku a mizení

Poštovné zdarma od 999 Kč
246 Kč
Doporučená cena 289 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
 • Rok vydání 2013
 • Počet stran 275
 • ISBN 978-80-7294-854-3
 • Překlad Petr Štědroň

Od autorky úspěšného románu Chuť jablečných jadýrek

Během jedné bezesné noci Ellen přemýšlí o událostech, které ji a její dceru zavedly až tam, kde nyní žijí — do velkého, cizího města. V Hamburku pracuje ve výzkumném centru spánku, sama však ne a ne usnout. 

A tak má po nocích spoustu času na vzpomínání: na to, jak před sedmnácti lety strávila jedno osudové léto v rodné vesnici Grund, obklopené rozvětveným tokem Rýna a hustými lesy. To léto prožila se svým nejlepším přítelem Andreasem a Lutzem, první velkou láskou. Na podzim toho roku Ellen zjistí, že je těhotná. Lutz ale zmizel. A Andreas oněměl. 

Do Grundu se Ellen i se svou dcerou vrací až po sedmnácti letech ve chvíli, kdy její matka umírá. Tajemství minulosti začínají pomalu vyplouvat na povrch. Ellen se znovu zamiluje, tentokrát do náměsíčného Benna – historika, který v grundských lesích pátrá po stopách vojáka, jenž se tu za války ukrýval. 

Ellen potká také nenápadnou starou paní, která se do vesnice právě přistěhovala. Netuší však, že tajuplná žena přijela pátrat po neobjasněných okolnostech Lutzova zmizení. A že z něho viní právě Ellen. Nikdo by se nenadál, že v tichosti sleduje všechny okolo sebe a rozhodla se jednat… 

Celý popis

Katharina Hagena píše citlivě a přirozeně, přitom ale s požitkem a precizně.
– Frankfurter Allgemeine Zeitung 

Katharina Hagena spřádá nitky příběhu a chytře propojuje nejrůznější témata — vzpomínky, spánek, zapomnění, mizení. Virtuózně pracuje s leitmotivy, které zná ze svého života každý z nás.
– NDR.de 

Kdo jednou vezme tuto knihu do ruky, už neusne. Svět, který otevírá, je nesmírně fascinující.
– Neue Osnabrücker Zeitung 

 • Katharina Hagena píše citlivě a přirozeně, přitom ale s požitkem a precizně.
  – Frankfurter Allgemeine Zeitung 

  Katharina Hagena spřádá nitky příběhu a chytře propojuje nejrůznější témata — vzpomínky, spánek, zapomnění, mizení. Virtuózně pracuje s leitmotivy, které zná ze svého života každý z nás.
  – NDR.de 

  Kdo jednou vezme tuto knihu do ruky, už neusne. Svět, který otevírá, je nesmírně fascinující.
  – Neue Osnabrücker Zeitung 

 • Hagena Katharina Foto: © Hendrik Spohler

  Katharina Hagena

  (nar. 1967) pochází z Karlsruhe, studovala anglistiku a germanistiku v Marburgu, Londýně a ve Freiburgu. Působila jako vědecká pracovnice v nadaci Jamese Joyce v Curychu, vyučovala na Trinity College v Dublinu a na univerzitě v Hamburku. V roce 2006 vyšla její kniha Was die wilden Wellen sagen. Der Seeweg durch den Ulysses (Co říkají divoké vlny. Námořní cesta Odysseem). Společně se Stefanií Clemenovou napsala knihu pro děti Grausi schaut unter den Stein (Grausi se dívá pod kámen, 2008). V současné době žije v Hamburku a je spisovatelkou na volné noze. V češtině již vyšel román Chuť jablečných jadýrek (2008; česky Host 2010), který se v Německu po dva roky udržel mezi bestsellery, prodalo se jej okolo milionu výtisků a byl přeložen do pětadvaceti jazyků. S úspěchem se setkal také její nejnovější román O spánku a mizení (2012), jehož francouzský, španělský, italský, finský a lotyšský překlad se právě připravuje. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se