Upozorňujeme, že osobní odběr objednávek a nákup knih v redakci je možný pouze v pondělí 20.5. Ve dnech od 21. do 24.5. jsme na Světě knihy v Praze. Pro e-shopové objednávky se nic nemění. Děkujeme za pochopení.
MENU

Národní satanista

Poštovné zdarma od 999 Kč
203 Kč
Doporučená cena 239 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
 • Rok vydání 2012
 • Počet stran 188
 • ISBN 978-80-7294-559-7
 • Překlad Alice Týnská

Koncert skupiny Gorgoroth inspiruje dva mladíky k tomu, aby založili vlastní blackmetalovou kapelu. Jak už je zvykem, oba vystupují pod pseudonymem. Vinterblod je umělec s násilnickými sklony a touhou ovládat druhé. Je ztělesněním nejextrémnějších osob, které na norské metalové scéně působí. Naproti tomu Ljĺvolda zajímá muzika jako taková, od všech ideologií se distancuje, ale časem zhoubnému vlivu Vinterbloda přece jen podléhá. 

Příběh kapely Stormvold se odehrává v Bergenu devadesátých let dvacátého století, kdy se formovala tamní obávaná blackmetalová scéna a black metal se z malé uzavřené komunity rozšířil do obecného povědomí. Erlend Erichsen toto prostředí důvěrně zná a dokonale rozumí myšlení a chování lidí, o nichž píše – těch, kteří blackmetalu podřídili celý život. 

Celý popis

Román se odehrává v době, kdy blackmetaloví muzikanti zapalovali kostely a Varg Vikernes byl odsouzen za vraždu Řysteina „Euronyma“ Aarsetha. A je uveden právě Aarsethovým citátem: „Inspirujeme se naší nenávistí vůči lidstvu, životu, dobru a radosti.“
– Řyvind Holen, MIC Norsk musikkinformasjon 

Erlend Erichsen svým čtenářům zprostředkovává nevysvětlitelný, ledový chlad. Zvrácený příběh o Vinterblodovi, Ljĺvoldovi a kapele Stormvold vyvolává mrazení v zádech.
– Karoline Riise Kristiansenová, ABC Nyheter 

 • Román se odehrává v době, kdy blackmetaloví muzikanti zapalovali kostely a Varg Vikernes byl odsouzen za vraždu Řysteina „Euronyma“ Aarsetha. A je uveden právě Aarsethovým citátem: „Inspirujeme se naší nenávistí vůči lidstvu, životu, dobru a radosti.“
  – Řyvind Holen, MIC Norsk musikkinformasjon 

  Erlend Erichsen svým čtenářům zprostředkovává nevysvětlitelný, ledový chlad. Zvrácený příběh o Vinterblodovi, Ljĺvoldovi a kapele Stormvold vyvolává mrazení v zádech.
  – Karoline Riise Kristiansenová, ABC Nyheter 

 • Erichsen Erlend Foto: © Arff Fredrik

  Erlend Erichsen

  (nar. 1975) pochází z Bergenu a v současné době žije v Oslu. Vystudoval literární vědu a na univerzitě v Tromsř se účastnil spisovatelských seminářů?. Léta aktivně působil na norské blackmetalové scéně jako bubeník kapel Molested a Gorgoroth. Román Národní satanista je jeho debutem, dosud byl přeložen do litevštiny a němčiny. Spisovatel nyní pracuje na svém již třetím románu. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se