MENU

Na Hradě a v podhradí

Česko na cestě od Havla k Zemanovi

Poštovné zdarma od 999 Kč
212 Kč
Doporučená cena 249 Kč
Koupit
 • Rok vydání 2013
 • Počet stran 296
 • ISBN 978-80-7294-968-7

První všelidová prezidentská volba přinesla vlnu vypjatých emocí, které zřetelně odrážejí očekávání i frustrace společnosti v posledních letech. Kvůli mediálnímu ohlasu si pak většina z nás také položila otázku, jaký je obecně náš postoj k úřadu prezidenta a jakou roli v životě společnosti mu přisuzujeme. A to jsou mimo jiné rovněž otázky, s nimiž se známý redaktor MF DNES Jiří Kubík obracel v průběhu let na řadu významných osobností veřejného života. 

Rozhovory s Václavem Havlem, Václavem Klausem, Milošem Zemanem, ale také Zdeňkem Svěrákem, Michalem Vieweghem, Věrou Čáslavskou, Vladimírem Franzem či Dominikem Dukou a mnoha dalšími, které byly publikovány na stránkách deníku, však tvoří pouze jednu rovinu knihy. Jiří Kubík je opatřil rozsáhlými komentáři, které jednak odhalují pozadí vzniku těchto rozhovorů, jednak s časovým odstupem také vysvětlují a „dovypravují“ politická témata a kauzy, o nichž se hovořilo a které v posledních letech hýbaly společností. Kniha tak nabízí velmi otevřený pohled do zákulisí novinářské práce, včetně strategie vedení rozhovorů, a zároveň i nečekaně zajímavé politické dějiny. 

Celý popis
 • Kubík Jiří

  Jiří Kubík

  (*1972) je zástupcem šéfredaktora Mladé fronty DNES. Novinářskou kariéru začínal v roce 1991 v Lidových novinách. Vystudoval Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy. V Mladé frontě DNES pracuje od roku 1994, nejdříve jako politický zpravodaj, posléze se zaměřil na odkrývání zákulisí politiky i zločinu. Za investigativní žurnalistiku a politické zpravodajství získal novinářské ceny Karla Havlíčka Borovského (1999) a Ferdinanda Peroutky (2000). Společně se Sabinou Slonkovou napsali knihu Tíha Olova (2001). V posledních letech se zabývá i psaním komentářů a přípravou profilových rozhovorů na politická a společenská témata. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se