Janáček I. Osiřelý kos (1854-1914)

Poštovné zdarma od 600 Kč
587 Kč
Běžná cena: 690 Kč
 • Rok vydání 2018
 • Počet stran 982
 • ISBN 978-80-7577-433-0
 • Rozměr 155×235 mm
 • Překlad Tomáš Suchomel
 • Díl 1

První svazek dosud nejpodrobnější monografie o Janáčkovi představuje originálního hudebního tvůrce v širokých i překvapivých souvislostech. 

Tyrrell čtivě mapuje skladatelův život a tvorbu až do jeho šedesátých narozenin, tedy do roku 1914. Detailně se věnuje Janáčkovu soukromému životu, jeho studiu, kariéře učitele, klavíristy a sbormistra a sleduje také jeho kulturní snahy v převážně německém Brně. Zabývá se Janáčkovými skladatelskými počátky a jeho kompozičním vývojem a také podrobnou genezí řady jeho děl. Do textu jsou vřazeny oddíly zaměřené na různá témata, například Janáčkův postoj k panslavismu, Janáček jako hudební etnograf či učitel nebo kapitoly mapující skladatelův vztah k různým osobnostem, jako je Pavel Křížkovský, Antonín Dvořák či Zdeněk Nejedlý. Kniha obsahuje rovněž kapitoly z pera Stephena Locka a Jiřího Zahrádky. 

Druhý svazek připravujeme k vydání na červen 2020. 

Celý popis

Hned od první odzbrojující věty „K této knize by Janáček nepochybně pociťoval silný odpor“ je vám jasné, že jste v dobrých rukou. Tyrrell je rozený vypravěč příběhů a ten, který má k dispozici, je navíc velmi dobrý. Jeho jazyk dokonale balancující mezi elegancí, vědeckostí a hovorovostí přináší potěšení od začátku do konce.
- Alexander Letvin, Classical Piano 

Janáčkova osobnost, ač nedokonalá a leckdy nesnesitelná, celou touto úžasnou knihou prozařuje a do podrobných popisů vnáší elán a naléhavost.
- David Potney, Opera John Tyrrel 

 • Hned od první odzbrojující věty „K této knize by Janáček nepochybně pociťoval silný odpor“ je vám jasné, že jste v dobrých rukou. Tyrrell je rozený vypravěč příběhů a ten, který má k dispozici, je navíc velmi dobrý. Jeho jazyk dokonale balancující mezi elegancí, vědeckostí a hovorovostí přináší potěšení od začátku do konce.
  - Alexander Letvin, Classical Piano 

  Janáčkova osobnost, ač nedokonalá a leckdy nesnesitelná, celou touto úžasnou knihou prozařuje a do podrobných popisů vnáší elán a naléhavost.
  - David Potney, Opera John Tyrrel 

 • John Tyrrell

  (1942—2018) vydal množství janáčkovských studií a knih, které zpřístupnily zahraničním badatelům důležité prameny: Leoš JanáčekKáťa Kabanová (1982) nebo Janáček’s Operas. A Documentary Account (1992). Je spoluautorem katalogu Janáčkova díla Janáček’s Works. A Catalogue of the Music and Writings of Leoš Janáček (1997). Do angličtiny přeložil Janáčkovy dopisy Kamile Stösslové a paměti Zdenky Janáčkové. Podílel se na kritické edici oper Její pastorkyňa Z mrtvého domu. Za vědeckou a popularizační činnost získal čestné doktoráty Masarykovy univerzity a Janáčkovy akademie múzických umění. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 599 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme už 20 let

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se